UNEC tələbələri Heydər Əliyev Mərkəzində
“Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünün qeyd edilməsi ilə bağlı” UNEC rektorunun imzaladığı əmrə uyğun olaraq,  Ulu öndərin ildönümü ərəfəsində tələbələrin Heydər Əliyev Fondu və Mərkəzinə ekskursiyası başlayıb.
Mayın 2-də UNEC-in Biznes və Menecment fakültəsinin və SABAH qruplarının tələbələri Heydər Əliyev Mərkəzində olublar.
Tələbələrə Heydər Əliyev Mərkəzi barədə ətraflı məlumat verilərək bildirilib ki, mərkəz müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin dövlətçilik fəlsəfəsinin, azərbaycançılıq məfkurəsinin, ulu öndərin irsinin dərindən öyrənilməsi və tədqiqi istiqamətində fəaliyyət göstərir. Həmçinin mərkəz Azərbaycan tarixinin, dilinin, mədəniyyətinin və digər milli sərvətlərinin beynəlxalq aləmdə tanıdılması və təbliği, elm, təhsil, mədəniyyət, səhiyyə, idman, ekologiya və iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrinin inkişafına xidmət edən layihələr həyata keçirir.
Nadir memarlıq nümunələrindən biri olan və çoxfunksiyalılığı ilə seçilən bu mərkəz artıq dünya memarlığı siyahısına daxil edilib. Burada rəsmi qəbullar, müxtəlif beynəlxalq konfranslar, iclaslar və digər tədbirlərin keçirilməsi üçün hər cür şərait yaradılıb.
Mərkəzdə yaradılan Heydər Əliyev Muzeyi ilə tanışlıq tələbələrin marağına səbəb olub. Onlar öncə 1969-cu ildən 2003-cü ilədək Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dövrlərdə xidməti istifadəsində olan avtomobillərə baxıblar. Ümummilli Liderin həyat yolu, Ulu Öndər barədə maraqlı faktlar, foto və videomateriallarla tanış olublar.
UNEC tələbələri Heydər Əliyev Mərkəzindən zəngin təəssüratlarla ayrılıblar. Həftə ərzində UNEC-in digər fakültələrinin tələbələrinin Heydər Əliyev Mərkəzinə səfəri davam edəcək.
Qeyd edək ki, “Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünün qeyd edilməsi ilə bağlı” imzalanan əmrə əsasən, UNEC-də tələbə elmi konfransların, müsabiqə, intellektual oyun, idman yarışları və digər tədbirlərin keçirilməsi də nəzərdə tutulub.

According to the order signed by UNEC Rector associated with “The 94th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev’s birthday” UNEC students’ excursions on the Heydar Aliyev Foundation and Center have started.
On May 2 students of UNEC Faculty of Business and Management and SABAH Groups made a trip to the Heydar Aliyev Center.
Informing the students about the Heydar Aliyev Center, it was said that the center operates in the direction of studying and investigating the architect and founder of the independent Azerbaijan, the National Leader Heydar Aliyev’s statehood philosophy, the ideology of Azerbaijanism and the great leader’s heritage. In addition, the center implements different projects for the recognition and promotion of Azerbaijan history, language, culture and other national values in international arena that serve to the development of science, education, culture, health, sports, ecology and economy.
The center which is one of the rare examples of architecture and distinguished with its multi-functionality has already been included in the list of world architecture. All the necessary conditions for official receptions, international conferences, meetings and other events have been created here.
Acquaintance with Heydar Aliyev Museum was of great interest by the students. They, firstly, had a look to the automobiles used by the Great Leader within 1969-2003, the period of his leadership to Azerbaijan. They were made familiar with the National Leader’s life way, interesting facts about him and photo and video materials.
UNEC students left the Heydar Aliyev Center with rich impressions. UNEC’s other faculties will also visit the Heydar Aliyev Center within the week.
Note that, the order signed on connection with “the 94th Anniversary of the National Leader Heydar Aliyev’s birthday” implies the arrangement of the student scientific conferences, competitions, intellectual games, sports competitions and other events too.