UNEC tələbələri Heydər Əliyev Mərkəzində
“Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünün qeyd edilməsi ilə bağlı” UNEC rektorunun imzaladığı əmrə uyğun olaraq,  Ulu öndərin ildönümü ərəfəsində tələbələrin Heydər Əliyev Fondu və Mərkəzinə ekskursiyası başlayıb.
Mayın 2-də UNEC-in Biznes və Menecment fakültəsinin və SABAH qruplarının tələbələri Heydər Əliyev Mərkəzində olublar.
Tələbələrə Heydər Əliyev Mərkəzi barədə ətraflı məlumat verilərək bildirilib ki, mərkəz müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin dövlətçilik fəlsəfəsinin, azərbaycançılıq məfkurəsinin, ulu öndərin irsinin dərindən öyrənilməsi və tədqiqi istiqamətində fəaliyyət göstərir. Həmçinin mərkəz Azərbaycan tarixinin, dilinin, mədəniyyətinin və digər milli sərvətlərinin beynəlxalq aləmdə tanıdılması və təbliği, elm, təhsil, mədəniyyət, səhiyyə, idman, ekologiya və iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrinin inkişafına xidmət edən layihələr həyata keçirir.
Nadir memarlıq nümunələrindən biri olan və çoxfunksiyalılığı ilə seçilən bu mərkəz artıq dünya memarlığı siyahısına daxil edilib. Burada rəsmi qəbullar, müxtəlif beynəlxalq konfranslar, iclaslar və digər tədbirlərin keçirilməsi üçün hər cür şərait yaradılıb.
Mərkəzdə yaradılan Heydər Əliyev Muzeyi ilə tanışlıq tələbələrin marağına səbəb olub. Onlar öncə 1969-cu ildən 2003-cü ilədək Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dövrlərdə xidməti istifadəsində olan avtomobillərə baxıblar. Ümummilli Liderin həyat yolu, Ulu Öndər barədə maraqlı faktlar, foto və videomateriallarla tanış olublar.
UNEC tələbələri Heydər Əliyev Mərkəzindən zəngin təəssüratlarla ayrılıblar. Həftə ərzində UNEC-in digər fakültələrinin tələbələrinin Heydər Əliyev Mərkəzinə səfəri davam edəcək.
Qeyd edək ki, “Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünün qeyd edilməsi ilə bağlı” imzalanan əmrə əsasən, UNEC-də tələbə elmi konfransların, müsabiqə, intellektual oyun, idman yarışları və digər tədbirlərin keçirilməsi də nəzərdə tutulub.

Студенты UNEC в Центре Гейдара Алиева
В соответствии с приказом, подписанным ректором UNEC в связи с «94-ой годовщины со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева», накануне годовщины Великого вождя началась экскурсия студентов UNEC в Фонд и Центр Гейдара Алиева.
2 мая студенты факультета Бизнеса и менеджмента и групп САБАХ UNEC побывали в Центре Гейдара Алиева.
Студентам была представлена подробная информация о Центре Гейдара Алиева, который оказывает деятельность в направлении глубокого изучения и исследования философии государственности, идеологии азербайджанства архитектора и строителя независимого Азербайджана Общенационального лидера Гейдара Алиева. В то же время центр ведет работу в направлении признания истории, языка, культуры и других национальных ценностей Азербайджана в международном пространстве, осуществляет различные проекты по развитию науки, образования, культуры, здравоохранения, спорта, экологии и различных сфер экономики.
Центр, являющийся одним из редких архитектурных образцов и отличающийся многофункциональностью, включен в список мировой архитектуры. Здесь созданы все условия для проведения официальных приемов, различных международных конференций, заседаний и других мероприятий.
Знакомство с созданным в центре музеем Гейдара Алиева вызвал большой интерес у студентов. Они вначале осмотрели служебные автомобили, находящиеся в пользовании в с 1969 года по 2003 год, в период руководства Азербайджаном Великого лидера Гейдара Алиева. Ознакомились с жизненным путем Общенационального лидера, интересными фактами, фото и видеоматериалами о Великом вожде. Студенты UNEC расстались с Центром Гейдара Алиева с хорошими впечатлениями. В течение недели продолжится визит студентов других факультетов UNEC в Центр Гейдара Алиева.
Следует отметить, что в соответствии с приказом, подписанным ректором UNEC в связи с «94-ой годовщины со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева», предусматривается проведение в UNEC студенческих научных конференций, конкурсов, интеллектуальных игр, спортивных соревнований и других мероприятий.