UNEC tələbələri IX ümumrespublika olimpiadasının qalibi olublar
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri Vergilər Nazirliyi və UNEC-in birgə təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunan IX ümumrespublika olimpiadasının qalibi olublar. Tələbələrimiz “Vergilər” mövzusunda keçirilən olimpiadaya qoşulan 14 ali məktəbinin 300-dək tələbə və magistrantı arasından birinci yerə layiq görülüblər.
Qalib tələbələrimizi təqdim edirik:
I yer      –  Məmmədzadə Murad Teymur oğlu (UNEC)
II yer     –   Əlizadə Zümrüd Mürşüd qızı (UNEC)
III yer    –   Hüseynli İsgəndər Həbib (UNEC)
I yer tutduğuna görə Murad Məmmədzadənin müəllimi, UNEC-in “Vergi və vergiqoyma” kafedrasının müdiri, iqtisad elmləri doktoru Yaşar Kəlbiyev də xüsusi mükafata layiq görülüb.
Magistrantlar arasında mükafata layiq görülənlər aşağıdakılardır:
I yer      –   Həmidova Mədinə Bəhruz qızı (UNEC)
II yer     –   İsmayılov Orxan Oqtay (UNEC)
III yer    –  Əsədzadə Vüsal Həsən oğlu  (UNEC)
UNEC-in magistrantı I yer tutduğuna görə həmin magistrantın müəllimi də xüsusi mükafata layiq görülüb.

UNEC Students became the winners of IX Republic- wide Olympiad
Students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) became the winners of the IX Republic- wide Olympiad devoted to the National Leader Heydar Aliyev’s memory and organized by the Ministry of Taxes and UNEC. Our students gained the first place among 300 undergraduate and graduate students of 14 higher schools who join the Olympiad held on “Taxes”.
We are pleased to introduce our winner students;
I place- Mahammadzade Murad Teymur oghlu (UNEC)
II place- Alizade Zumrud Murshud kizi (UNEC)
III place- Huseynli Iskender Habib oghlu (UNEC)
Murad Mammadzade’s instructor, Head of the UNEC’s Department of “Tax and Taxation”, Dr. of Economy Yashar Kelbiyev was also awarded the special gift.