UNEC tələbələri IX ümumrespublika olimpiadasının qalibi olublar
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri Vergilər Nazirliyi və UNEC-in birgə təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunan IX ümumrespublika olimpiadasının qalibi olublar. Tələbələrimiz “Vergilər” mövzusunda keçirilən olimpiadaya qoşulan 14 ali məktəbinin 300-dək tələbə və magistrantı arasından birinci yerə layiq görülüblər.
Qalib tələbələrimizi təqdim edirik:
I yer      –  Məmmədzadə Murad Teymur oğlu (UNEC)
II yer     –   Əlizadə Zümrüd Mürşüd qızı (UNEC)
III yer    –   Hüseynli İsgəndər Həbib (UNEC)
I yer tutduğuna görə Murad Məmmədzadənin müəllimi, UNEC-in “Vergi və vergiqoyma” kafedrasının müdiri, iqtisad elmləri doktoru Yaşar Kəlbiyev də xüsusi mükafata layiq görülüb.
Magistrantlar arasında mükafata layiq görülənlər aşağıdakılardır:
I yer      –   Həmidova Mədinə Bəhruz qızı (UNEC)
II yer     –   İsmayılov Orxan Oqtay (UNEC)
III yer    –  Əsədzadə Vüsal Həsən oğlu  (UNEC)
UNEC-in magistrantı I yer tutduğuna görə həmin magistrantın müəllimi də xüsusi mükafata layiq görülüb.

Студенты UNEC стали победителями IX общереспубликанской олимпиады
Студенты Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) стали победителями  организованной Министерством налогов и UNEC, и  посвященной памяти Общенационального лидера Гейдара Алиева, IX общереспубликанской олимпиады на тему «Налоги». Среди 300 студентов и магистрантов из 14 высших школ наши студенты были удостоены первого места.
Представляем студентов-победителей:
I место –  Мамедзаде Мурад Теймур оглы (UNEC)
II место –   Ализаде Зумруд Муршуд кызы (UNEC)
III место –  Гусейнли Искендер Габабиб (UNEC)
Также учитель Мурада Мамедзаде, занявшего  I место,  заведующий кафедрой «Налоги и налогообложение» UNEC, доктор экономических наук Кельбиев Яшар удостоен специального приза.