UNEC tələbələri tanınmış şırkətdə təcrübə proqramı qazanıblar
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “HR School” layihəsinin final mərhələsi başa çatıb. Layihə “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyi və “Azinka HR&CC” şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib.
İki ay davam edən layihədə 500-dən çox tələbə iştirak edib. Final mərhələsinə qalan 40 iştirakçıya 2 sual təqdim olunub. Sonra isə “Azinka HR&CC” şirkətinin insan resursları şöbəsinin direktoru Zaur Əliyevin təqdimatında təlim mərhələsi keçirilib. Qaliblər aktivlik, təqdim edilən anketləri cavablandırma dərəcəsi, təqdim olunan kitab və iştirak etdikləri təlim haqda yazdıqları esse, verilən suallara cavabvermə dərəcəsinə əsasən müəyyənləşib.
Sonda bütün layihə iştirakçıları sertifikatla təltif olunublar.
Qalib olan 17 tələbə “Azinka HR&CC” şirkətində insan resurslarının idarə olunmasi üzrə 2 aylıq təcrübə proqramı əldə ediblər.

Студенты UNEC овладели программой стажировки в известной компании
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) завершился финальный этап проекта  “HR School”. Проект проходил при совместной организации Общественного объединения «Поддержка научной деятельности студентов-экономистов» и    компании “Azinka HR&CC”.
В работе проекта, который продолжался в течение двух месяцев, участвовали свыше 500 студентов. 40 участникам, которые остались на финальном этапе, было представлено 2 вопроса. Затем директором отдела человеческих ресурсов компании “Azinka HR&CC” Зауром Алиевым был проведен тренинг. Победители  определены по степени активности, умения отвечать на преложенные вопросы, по степени написания эссэ о представленной книге и тренинге.
В конце всем участникам проекта представили сертификаты.
17 студентов-победителей получили 2-х месячную программу стажировки по управлению человеческими ресурсами в компанию “Azinka HR&CC”.