UNEC tələbələri xaricə istehsalat təcrübəsinə göndəriliblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri Rusiya Federasiyasında yay istehsalat təcrübəsi keçəcəklər.
UNEC-in Maliyyə və mühasibat, Biznes inzibatçılığı, İqtisadiyyat və sənaye və Kommersiya fakültələrinin III kurs tələbələrindən ibarət qrup artıq Sankt-Peterburq şəhərinə yola düşüblər. Onlar Rusiyanın Xarici Ticarət Bankının (Bank VTB 24) Sankt-Peterburq filialında təcrübə keçəcəklər. Təcrübə proqramı Rusiya Federasiyasının Xarici Ticarət Bankının (Bank VTB 24) Sankt-Peterburq filialı ilə bağlanan müqaviləyə və Azərbaycan Beynəlxalq Bankının Sankt-Peterburq filialı ilə razılaşmasına görə həyata keçirilir.
UNEC-in rektorunun muvafiq əmri ilə tələbələrin yerləşdirilməsi, Rusiya Fedrasiyası Miqrasiya xidmətində qeydiyyata alınması və banklarda gündəlik nəzarəti həyata keçirmək məqsədi ilə Maliyyə və maliyyə institutları kafedrasının professoru, Rusiya Federasiyası və Azərbaycan Respublikasının iqtisad elmləri doktoru Elnur Sadıqov təcrübə rəhbəri təyin edilib. E.Sadıqov bildirib ki, UNEC-də tədrisin dünya təhsil standartlarına uyğunlaşdırılması məqsədi ilə müxtəlif tədbirlər həyata keçirilir. Tələbələrin dünyanını qabaqcıl ölkələrinin təcrübəsinin öyrənmələri zəruri hesab edilir. Professor Sadıqov həmçinin bildirib ki, UNEC respublikada tələbələri xarici ölkədə yay istehsalat təcrübəsi keçən yeganə ali məktəbdir.

Производственная практика студентов UNEC за рубежом
Студенты Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) пройдут производственную практику в Российской Федерации.
Группа  в составе студентов III курса факультетов Финансы и бухгалтерии, Администрирования бизнеса, Экономики и промышленности и Коммерции UNEC отправились  в город Санкт-Петербург. Они пройдут практику в Санкт-Петербургском филиале Внешеторгового банка (Bank VTB 24) России. Программа стажировки осуществляется в соответствии с договором, заключенным Санкт-Петербургским филиалом Внешнеторгового банка (Bank VTB 24) Российской Федерации и соглашением Санкт-Петербургского филиала Азербайджанского международного банка.
С целью осуществления соответсвующего приказа ректора UNEC по размещению студентов, регистрации в Службе миграции Российской Федерации и ежедневного контроля в банках профессор кафедры Финансов и финансовых институтов, доктор экономических наук Российской Федерации и Азербайджанской Республики Эльнур Садыгов назначен руководителем практики. Э.Садыгов отметил, что в UNEC с целью соответствия обучения мировым образовательным стандартам осуществляются разные мерориятия. Считается необходимым изучение студентами практики ведущих стран мира. Профессор Садыгов также отметил, что, UNEC единственное высшее учебное заведение в республике, студенты которого проходят летнюю производственную практику за рубежом