UNEC tələbəsi: “Bu döyüşü qazansam, dünya çempionatına lisenziya qazanmış oluram”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat və Sənaye fakültəsinin III kurs tələbəsi Ümid Məmmədzadə Radio UNEC-də UNEClub-ın qonağı olub.
Bu günlərdə Ukraynanın Odessa şəhərində təşkil olunan qaydasız döyüşün MMA versiyası üzrə “World MMA Network Maxmıx” turnirində birinci yeri qazanan tələbə – çempion qaydasız döyüş ilə uzun illərdir peşəkar səviyyədə məşğul olduğunu bildirib. İdman ustası uşaqlıqda sakit olduğunu, idmana marağının sonralardan yarandığını söyləyib. Təhsil və idmanın bir-birinə maneə olmadığını söyləyən çempion, gündə iki dəfə məşq etdiyini və bu işdə onu yaxın dostu Elməddin Mehdiyevin ruhlandırdığını vurğulayıb.
Ümid Məmmədzadə sonuncu yarışının reytinq xarakterli olduğunu və bu döyüşdən sonra lisenziya qazanaraq dekabrın 15-də Xarkov şəhərində növbəti rinqə çıxacağını bildirib: “Bu döyüşü qazansam, dünya çempionatına lisenziya qazanmış oluram”.
Ümid qaydasız döyüş üzrə ikiqat dünya, habelə Avropa, üçqat respublika, Qafqaz çempionudur. Bir sıra beynəlxalq turnirlərin mükafatçısı olan UNEC tələbəsi gələcəkdə eyni zamanda iqtisadiyyat sahəsində də çalışmaq planlarının olduğunu bildirib.

Студент UNEC: “ Если я выиграю этот бой, я завоюю лицензию на чемпионат мира”
Студент III курса факультета Экономики и промышленности Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Умид Мамедзаде был гостем клуба UNEC в Радио UNEC.
В организованном на днях в украинском городе Одессе в турнире “World MMA Network Maxmıx” по версии ММФ боя без правил, студент-чемпион, завоевавший первое место, рассказал, что боем без правил на профессиональном уровне он занимается в течение долгих лет. Мастер спорта  отметил, что в детстве он был спокойным, а уже впоследствии у него появился интерес к спорту. Чемпион  подчеркнул, что учеба и спорт никак не мешают друг другу,  что спортом он  занимается в день два раза и в этом деле поддерживает его близкий друг Ельмеддин Мехтиев.
Умид Мамедзаде указал на рейтинговый характер последнего соревнования, и что завоевав лицензию, после этого боя 15 декабря в городе Харькове выйдет на очередной ринг: «Если я выиграю этот бой, я завоюю лицензию».
Умид является двукратным чемпионом мира, а  также Европы, трехкратным чемпионом республики и Кавказа по бою без правил. Призер многочисленных международных турниров, студент UNEC в  то же время рассказал о своих планах на будущее в сфере экономики.