UNEC Web of Science üzrə son 3 ildə ölkənin ən inkişaf etmiş universiteti seçilib
UNEC dünyanın ən böyük elektron elmi-analitik informasiya bazası olan “Clarivate Analytics” (əvvəlki adı “Thomson Reuters”) şirkətinin mükafatına layiq görülüb.
Beynəlxalq səviyyəli universitet olmaq istiqamətində məqsədyönlü addımlar atan UNEC nüfuzlu elmi jurnallarda nəşrlərinin sayının ilbəil artmasına və dünya elm məkanına uğurla inteqrasiya etdiyinə görə “Clarivate Analytics” şirkətinin “Web of Science Awards – 2018” və “Most progressive universities in Web of Science for the last 3 years” mükafatlarını qazanıb.
UNEC-də “Clarivate Analytics” şirkəti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində birgə beynəlxalq konfrans və təlimlər keçirilib. MDB məkanı ölkələrində ilk dəfə olaraq UNEC-də elmmetriya haqqında biliklərin sistemləşdirildiyi “Elmmetriya üzrə vəsait: Elm və texnologiyaların inkişaf indikatorları” kitabı tərcümə edilərək çap olunub.
Əməkdaşlıq müddətində UNEC-in professor-müəllim heyətinin “Web of Science”ə daxil edilən elmi əsərlərinin sayında da ciddi artım qeydə alınıb. Belə ki, UNEC-in 1991-2018-ci illərdə “Web of Science”ə daxil edilən elmi əsərlərinin (77 əsər) təxminən 56%-i (43 əsər) son 3 ilin payına düşür.

UNEC избран самым развитым университетом страны по числу статей в Web of Science за последние 3 года
06 ДЕКАБРЯ 2018 | VIEWS:
vebofscience_fotounecUNEC признан награды компании “Clarivate Analytics” (прежде известной как “Thomson Reuters”), которая является крупнейшей в мире научно-аналитической   электронной информационной базой.
UNEC, предпринимающий целенаправленные шаги по пути становления как вуза международного уровня, за увеличение из года в год числа публикаций в престижных научных журналах и успешную интеграцию в мировое научное пространство получил награды “Web of Science Awards — 2018” и “Most progressive universities in Web of Science for the last 3 years” компании “Clarivate Analytics”.
В UNEC в рамках совместного сотрудничества с компанией “Clarivate Analytics” состоялись международные конференции и тренинги.  Впервые на пространстве стран СНГ в UNEC переведена и издана книга «Пособие по наукометрии: Индикаторы развития науки и технологий», в которой систематизированы знания о наукометрии.
За период сотрудничества отмечается серьезный рост в числе научных трудов профессорско-преподавательского состава UNEC, включенных в “Web of Science”. Так, из числа научных трудов (77 трудов) UNEC, включенных в “Web of Science” в 1991-2018 годах, примерно 56% (43 труда) приходится на долю последних 3 лет.