UNEC Yunanıstanın Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutu ilə birgə magistr proqramını uğurla davam etdirir
1663
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və Yunanıstan Respublikasının Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutu arasında imzalanan əməkdaşlıq memorandumuna əsasən, “Neft və qazın idarə edilməsi və daşınması” (MOGMAT) üzrə magistr proqramı fəaliyyətini davam etdirir.
Proqrama əsasən, UNEC-in Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsinin dekanı, dosent Mənsur Bərxudarov Yunanıstan Respublikasının Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutunda silsilə mühazirələr deyib.
Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutunun bir neçə struktur bölməsinin yerləşdiyi Kastoriya şəhərinin meri Anestes Aggelis M.Bərxudarovun mühazirələrində iştirak edib. A.Aggelis magistrantlara iki universitetin birgə həyata keçirdiyi magistr proqramının vacibliyi vurğulayıb, perspektivlərindən danışıb.

UNEC successfully continues the joint Graduate Program with the Technological Education Institute of Western Macedonia
1547
The Graduate Program on “Management of Oil and Gas and Transportation” (MOGMAT) carried out in accordance with the Memorandum of Cooperation signed between Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the Technological Education Institute of Western Macedonia is being performed.
According to the Program, Dean of UNEC’s School of International Economic Relations, Assistant Professor Mansur Barkhudarov made a series of lectures at the Technological Education Institute of Western Macedonia.
The mayor of the city Kastoriya Anestes Aggelis where some structural units of the Technological Education Institute of Western Macedonia are situated attended the lectures of M.Barkhudarov. A.Aggelis emphasized the importance of the Graduate Program jointly implemented between the two universities, spoke about the perspectives.