UNEC Yunanıstanın Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutu ilə birgə magistr proqramını uğurla davam etdirir
1663
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və Yunanıstan Respublikasının Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutu arasında imzalanan əməkdaşlıq memorandumuna əsasən, “Neft və qazın idarə edilməsi və daşınması” (MOGMAT) üzrə magistr proqramı fəaliyyətini davam etdirir.
Proqrama əsasən, UNEC-in Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsinin dekanı, dosent Mənsur Bərxudarov Yunanıstan Respublikasının Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutunda silsilə mühazirələr deyib.
Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutunun bir neçə struktur bölməsinin yerləşdiyi Kastoriya şəhərinin meri Anestes Aggelis M.Bərxudarovun mühazirələrində iştirak edib. A.Aggelis magistrantlara iki universitetin birgə həyata keçirdiyi magistr proqramının vacibliyi vurğulayıb, perspektivlərindən danışıb.

UNEC совместно с Греческим технологическим образовательным институтом Западной Македонии успешно продолжает магистерскую программу
В соответствии с заключенным между Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) и Технологическим образовательным институтом Западной Македонии Греческой Республики  меморандумом сотрудничества продолжает деятельность магистерская программа по «Управлению и перевозке нефти и газа» (MOGMAT).
В соответствии с программой декан факультета Международных экономических отношений UNEC, доцент Мансур Бархударов в Технологическом образовательном институте Западной Македонии Греческой Республики прочитал цикл лекций.
Мер города Кастории, в котором размещаются несколько структурных подразделений Технологического образовательного института Западной Македонии, Анестес Аггелис  присутствовал на лекциях М. Бархударова.  А. Аггелис подчеркнул о важности осуществляемой двумя университетами магистерской программы для магистров, рассказал о ее перспективах.