Valideynlər UNEC-də dərs prosesini izləyiblər
Bir qrup valideyn Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub. Dərs prosesini yaxından izləyən valideynlər kafedra müdirləri və müəllimlərlə görüşərək, öz müşahidələrini bölüşüblər, təkliflərini veriblər.
Tələbələrin valideynləri universitetdə tədris prosesi, kitabxana, idman zalları, tələbələrin asudə vaxtlarını keçirmələri üçün yaradılan şəraitlə daha çox maraqlanıblar.
UNEC haqda ümumi məlumat verən Biznes və menecment fakültəsinin dekanı dos. Mirağa Əhmədov bildirib ki, yeni tədris ilində universiteti seçən gənclərin sayı dəfələrlə artıb. Bunun əsas səbəbi təhsilin keyfiyyətinin artırılması sahəsində universitetdə görülən işlərdir. Qeyd edib ki, UNEC valideynlərlə sıx əməkdaşlığa xüsusi diqqət edir. İstənilən valideyn, tələbənin yaxınları istədikləri vaxt universitetə gələrək dərslərdə iştirak edə və fikirlərini bildirə bilərlər.
Sonra valideynlərə “Differensial əmək haqqı sistemi, “Elektron universitet” modeli, UNEC-də magistratura səviyyəsində tədrisin yeni standartları, “Lider müəllim-Lider universitet”, “Tədrisin keyfiyyəti tələbələrin gözü ilə” və digər layihələr haqqında ətraflı məlumat verilib.
Radio UNEC-də olan valideynlər universitetlə bağlı təəsüratlarını canlı efirdə dinləyicilərlə bölüşüblər.

Parents observed the Teaching Process at UNEC
A group of parents visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC). Meeting with the Heads of Departments and the teaching staff, the parents shared their observation with them and made proposals.
Students’ parents were mostly interested in teaching process, library, sports halls and the created conditions for spending spare time.
Delivering common information about UNEC, Dean of the School of Business and Management, Assistant Professor Miragha Ahmadov said that the number of the students chosen our university have increased significantly. The main purpose of this is the implemented affairs to increase the quality of teaching at the university. He noted UNEC is interested in cooperation with parents. Students’ parents and relatives have the right of attending classes any time they want and can express their views.
Parents were then informed about the “Differential Salary System”, “E-University Model”, new standards of Graduate Education at University, “Leading Teacher- Leading University”, “Quality of Education through the Students’ Eyes” and other projects in detail.