2022-ci il üzrə QS Regional Reytinqində UNEC “İşəgötürənlər reputasiyası” üzrə ölkə birincisidir
UNEC_180221QS Reytinq Agentliyinin 2022-ci il üçün “QS İnkişaf Etməkdə olan Avropa və Mərkəzi Asiya” regionu üzrə reytinqi açıqlanıb.
Reytinqdə UNEC 221-230-cu yerlərdə qərarlaşıb. Builki reytinqə regiondan 450 universitet daxil olub. Azərbaycandan isə 7 ali təhsil müəssisəsi bu reytinqə daxil ola bilib.
Reytinq sıralamasında UNEC-in əldə etdiyi ən yaxşı nəticə “İşəgötürənlər reputasiyası” (20% çəkiyə malikdir) indikatoru üzrə olub. Belə ki, region universitetləri arasında 96-cı ən yaxşı nəticəni əldə edən UNEC Azərbaycan universitetləri arasında birinci yerdə qərarlaşıb.
UNEC Akademik reputasiya (30% çəkiyə malikdir) indikatoru üzrə 14 pillə irəliləyərək, Azərbaycan universitetləri üzrə ikinci ən yaxşı nəticəni göstərib və regionda 122-ci yerdə qərarlaşıb.

В Региональном рейтинге QS по «Репутации работодателей» на 2022 год UNEC первый по стране
Обнародован рейтинг Рейтингового агентства QS по региону «QS развивающейся Европы и Центральной Азии» на 2022 год.
В рейтинге UNEC расположился в 221-230 местах. В этом году в рейтинг вошли 450 университетов региона. А из Азербайджана в рейтинг смогли войти 7 высших учебных заведений.
Лучший результат в рейтинге UNEC показал по индикатору «Репутация работодателей» (доля веса 20%). Так, UNEC, занявший 96 место среди университетов региона, стал первым среди университетов Азербайджана.
UNEC по индикатору Академической репутации (доля веса 30%) продвинувшись на 14 ступеней, показал второй лучший результат среди университетов Азербайджана и занял 122 место в регионе.