2022-ci il üzrə QS Regional Reytinqində UNEC “İşəgötürənlər reputasiyası” üzrə ölkə birincisidir
UNEC_180221QS Reytinq Agentliyinin 2022-ci il üçün “QS İnkişaf Etməkdə olan Avropa və Mərkəzi Asiya” regionu üzrə reytinqi açıqlanıb.
Reytinqdə UNEC 221-230-cu yerlərdə qərarlaşıb. Builki reytinqə regiondan 450 universitet daxil olub. Azərbaycandan isə 7 ali təhsil müəssisəsi bu reytinqə daxil ola bilib.
Reytinq sıralamasında UNEC-in əldə etdiyi ən yaxşı nəticə “İşəgötürənlər reputasiyası” (20% çəkiyə malikdir) indikatoru üzrə olub. Belə ki, region universitetləri arasında 96-cı ən yaxşı nəticəni əldə edən UNEC Azərbaycan universitetləri arasında birinci yerdə qərarlaşıb.
UNEC Akademik reputasiya (30% çəkiyə malikdir) indikatoru üzrə 14 pillə irəliləyərək, Azərbaycan universitetləri üzrə ikinci ən yaxşı nəticəni göstərib və regionda 122-ci yerdə qərarlaşıb.

UNEC ranks first in “Employers’ Reputation” in QS Regional Rankings 2022
The QS Rating Agency’s ranking for 2022 on the “QS Emerging Europe and Central Asia region” has been announced.
UNEC is ranked 221-230 in the ranking. This year’s ranking includes 450 universities from the region. 7 higher education institutions from Azerbaijan were included in this ranking.
The best result obtained by UNEC in the ranking was on the indicator «Employers’reputation” (based on 20% metric). Thus, UNEC, which achieved the 96th best result among the universities in the region, ranked first among Azerbaijani universities.
UNEC has moved up 14 places in the Academic Reputation (30% ) indicator, showing the second best result among Azerbaijani universities and ranking 122nd in the region.