ADİU-da “Məzun Günü” keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) “Məzun Günü” keçirilib. Tədbirdə Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rüfət Aslanlı, Təhsil Nazirinin müavini Ceyhun Bayramov, Hesablama Palatasının sədri Vüqar Gülməmmədov, “Bank Standard”ın Müşahidə Şurasının sədri Kamal İbrahimov, universitetin professor-müəllim heyəti, tələbələr və valideynlər iştirak ediblər.
ADİU-nun rektoru, professor Ədalət Muradov məzunları təbrik edərək, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Sonra ADİU-nun fəxri məzunları – Rüfət Aslanlı, Ceyhun Bayramov və Vüqar Gülməmmədov tələbəlik xatirələrini məzunlarla bölüşüblər. ADİU-nun əldə etdiyi nailiyyətlərdən danışıblar. Ölkənin yüksək bilik və bacarıqlı gənclərə daim ehtiyacı olduğunu vurğulayan qonaqlar məzunlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıblar.
Mərasimdə universitetin ən yüksək bal toplayan məzunu Zeynəb Dadaşovaya hədiyyə təqdim olunub. Universitet himninin sədaları altında bütün məzunlara rəmzi diplomlar təqdim edilib. “Məzun” video çarxının nümayişindən sonra universiteti bitirən tələbələr “Xatirə kitabı”na ürək sözlərini yazıb, onlar üçün ayrılmış xüsusi lövhəyə əl izlərini vurublar. Sonra məzunların ənənəvi “papaq atma” mərasimi keçirilib.

02 JUNE 2015 | VIEWS:
“Graduation Day” was held at Azerbaijan State University of Economics (ASUE). Chairman of the State Committee on Securities Rufat Aslanli, Deputy Minister of Education Jeyhun Bayramov, Chairman of the Accounting Chamber Vugar Gulmammadov, Chairman of the Supervisory Board of “Bank Standard” Kamal Ibrahimov and university academic staff members, students and parents took part at the event.
Making a speech Rector of the University, Dr Adalat Muradov congratulated the graduates and wished them success in future activities.
Then the Honorary Alumni of ASUE- Rufat Aslanli, Jeyhun Bayramov, and Vugar Gulmamadov shared their memories on student hood with the graduates. They spoke about the achievements of ASUE. Emphasizing the country’s need for educated and skilled young people, the guests wished the graduates success in their future endeavors.
University’s graduate with the highest point Zeynab Dadashova was presented a gift during the ceremony. All the graduates were awarded symbolic diplomas under the university anthem. After the demonstration of the video “Alumni” students completing the university wrote their memory notes on the “Memory Book” and set their hand traces on a special board. The traditional “cap throwing” ceremony took place in the end.