biz_bedirovb/m. Bədirov Rəşad Rəşid
1992-ci ildə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti nəzdində Xalq Təsərrüfatını  İdarəetmə İnstitutunun, «Menecer hazırlığı (Türk Dünyası İşlətmə)» fakültəsinə qəbul olunmuşdur.
1996-cı ildə həmin institutu bitirərək bakalavr, 1998-ci ildə isə Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutu və Türk Dünyası Araşdırmaları Vəqfinin  göndərişi ilə Türkiyə Respublikası Dumlupinar Universiteti Sosial Elmlər İnstitutunda «Mühasibat-maliyyə» ixtisası üzrə magistratura təhsilini başa vurmuşdur.
1998-2001-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti nəzdində Xalq Təsərrüfatını  İdarəetmə İnstitutunda müəllim vəzifəsində çalışmışdır.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Biznesin idarə edilməsi» kafedrasının qərarı ilə dissertant kimi qeydə alınmış və «Biznesin inkişafında kapital bazarının rolunun artırılması problemləri» mövzusunda dissertasiya işi üzərində işləyir.
19 elmi əsərin müəllifidir. Bunlardan 13-ü elmi məqalə, 3-ü dərs vəsaiti, 1-i isə dərslikdir.
2001-ci ilin avqust ayından 2004-cü ilin fevral ayına qədər Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «İdarəetmənin təşkili» kafedrasının müəllimi işləmişdir.
2004-cü ilin fevral ayından «Biznesin idarə edilməsi» kafedrasında baş müəllim vəzifəsində çalışır. Eyni zamanda «Biznesin idarə edilməsi» fakültəsinin Həmkarlar Bürosunun sədridir.

Родился в 1975 году в городе Сумгаите.
В 1992 году поступил на факультет «Подготовки менеджера» Института управления сельским хозяйством при кабинете министров Азербайджанской Республики.
В 1996 году окончил ступень бакалавра указанного института, а в 1998 году по направлению Института управления народным хозяйством и Фонда исследований Тюрк дюнясы окончил ступень магистра по специальности «Бухгалтерия и финансы» в Социально-научном институте университета Думлупинар Турецкой Республики.
В 1998-2001 годы работал преподавателем в Институте управления народным хозяйством при кабинете министров Азербайджанской Республики.
По решению кафедры «Управление бизнесом» Азербайджанского государственного экономического университета зачислен в диссертанты и работает над диссертационной работой по теме «Проблемы повышения роли капитальных рынков в развитии бизнеса».
Является автором 19 научных трудов. Из них 13 научных статей, 3 учебных пособия, 1 учебник.
С августа 2001 года до февраля 2004 года работал преподавателем кафедры «Организация управления» Азербайджанского государственного экономического университета.
С февраля 2004 года работает старшим преподавателем на кафедре «Управление бизнесом». В то же время является председателем бюро профсоюзов факультета «Управление бизнесом».