biz_bedirovb/m. Bədirov Rəşad Rəşid
1992-ci ildə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti nəzdində Xalq Təsərrüfatını  İdarəetmə İnstitutunun, «Menecer hazırlığı (Türk Dünyası İşlətmə)» fakültəsinə qəbul olunmuşdur.
1996-cı ildə həmin institutu bitirərək bakalavr, 1998-ci ildə isə Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutu və Türk Dünyası Araşdırmaları Vəqfinin  göndərişi ilə Türkiyə Respublikası Dumlupinar Universiteti Sosial Elmlər İnstitutunda «Mühasibat-maliyyə» ixtisası üzrə magistratura təhsilini başa vurmuşdur.
1998-2001-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti nəzdində Xalq Təsərrüfatını  İdarəetmə İnstitutunda müəllim vəzifəsində çalışmışdır.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Biznesin idarə edilməsi» kafedrasının qərarı ilə dissertant kimi qeydə alınmış və «Biznesin inkişafında kapital bazarının rolunun artırılması problemləri» mövzusunda dissertasiya işi üzərində işləyir.
19 elmi əsərin müəllifidir. Bunlardan 13-ü elmi məqalə, 3-ü dərs vəsaiti, 1-i isə dərslikdir.
2001-ci ilin avqust ayından 2004-cü ilin fevral ayına qədər Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «İdarəetmənin təşkili» kafedrasının müəllimi işləmişdir.
2004-cü ilin fevral ayından «Biznesin idarə edilməsi» kafedrasında baş müəllim vəzifəsində çalışır. Eyni zamanda «Biznesin idarə edilməsi» fakültəsinin Həmkarlar Bürosunun sədridir.

Badirovwas born in Sumgayit in 1975; he is Azerbaijani. He finished the secondary school 13 of Sumgayit in 1992.
He entered the School of “Manager Preparation” (Turkic World Administration) of the Institute of National Economy under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan in 1992. In 1996 he graduated from the institute and in 1998 he was sent to Dumlupinar University of Social Sciences of Turkey by the Institute of the National Economy and Turkish World Research Foundation and became a Master on
“Accounting and Finance”. R.Badirov served as a teaching staff of the Institute of the National Economy under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan within 1998-2001.
He was registered as a researcher by the Department of “Business Administration” of the Azerbaijan State University of Economics and is working on the Candidate’s paper on “Enhancing the Role of Capital Market in the Development of Business Problems”.
He is the author of 19 scientific works 13 of which are articles, 3 are training aids and one is a textbook.
R.Badirov began to serve at the Azerbaijan State University of Economics as a teaching staff of the Department “Organization of Management” in 2001, as a senior teacher at the Department of “Business Administration” since 2004 to present. Besides, he is a chairman of the Trade Unions’ Bureau of the School of Business Administration.