in2_ahmadov_sadiqb/m. Əhmədov Sadıq Əhməd oğlu
05 fevral 1939-cu ildə Ermənistan Respublikasının Exeknadzor rayonunun Qalaser kəndində anadan olmuşdur.
1967-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini) bitirmişdir.
Həmin ildən etibarən institutun “Siyasi iqtisad” kafedrasında kabinet müdiri, assistent, sonra müəllim vəzifələridə işləmişdir.
1975-ci ildən baş müəllim vəzifəsində işləmişdir.
Qiyabi olaraq aspiranturanı  bitirmişdir.
1988-ci ildən N.L.Voznesenski adına Leninqrad Maliyyə-İqtisad İnstitutunun Bakı filialında “Siyasi iqtisad” kafedrasında baş müəllim işləyib.
1990-cı ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İqtisadi nəzəriyyə” kafedrasında baş müəllim işləyib.

ст. преп. Ахмедов Садиг Ахмед оглы
В 1967 году окончил Азербайджанский институт народного хозяйства им.Д. Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет).
С указанного года работал на кафедре «Политическая экономия» на должности заведующего кабинетом, ассистентом, позже преподавателя.
С 1975 года работал на должности старшего преподавателя.
Окончил заочное отделение аспирантуры.
С 1988 года работал на должности старшего преподавателя кафедры «Политическая экономия» Бакинского филиала Ленинградского финансово-экономического института им. Н.А.Вознесенского.
С 1990 года работал на должности старшего преподавателя кафедры «Экономическая теория» Азербайджанского государственного экономического университета.