5-ci yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi keçiriləcək
İyunun 24-26-da Bakı Ekspo Mərkəzində “5-ci yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi” keçiriləcək. Sərgidə 200-ə yaxın yerli şirkətin sənaye, kənd təsərrüfatı, qida, İKT, təhsil, inşaat, logistika, tekstil və digər sahələr üzrə məhsul və xidmətləri nümayiş olunacaq.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi – KOBİA və “Marsol Group”un birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək sərginin məqsədi Azərbaycan şirkətlərinin fəaliyyətini və yerli məhsulları geniş kütləyə tanıtmaq, onların yeni bazarlara çıxışını təşviq etmək, şirkətlər arasında qarşılıqlı əməkdaşlığı genişləndirməkdir.
Sahibkarlığın İnkişafı Fondu, Dövlət Məşğulluq Agentliyi, Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası, İş adamları Cəmiyyətinin Milli Assosiasiyası və s. dövlət və özəl təşkilatlar sərginin tərəfdaşları sırasındadır.
Sərgidə məhsullarını təqdim etmək istəyən yerli şirkətlər *0555 və ya (+994) 50 254 33 49 nömrələrinə müraciət edə bilərlər.

Состоится 5-я промо-выставка местных компаний
24-26 июня в Баку Экспо Центре состоится «5-я промо-выставка местных компаний». На выставке будут представлены товары и услуги около 200 местных компаний в сфере промышленности, сельского хозяйства, пищевой промышленности, ИКТ, образования, строительства, логистики, текстильной и других сферах.
Целью выставки, которая состоится при совместной организационной поддержке Агентства развития малого и среднего бизнеса — KOBİA и «Marsol Group», является ознакомление широкой аудитории с деятельностью азербайджанских компаний и местной продукцией, поощрение их доступа к новым рынкам, а также расширение взаимного сотрудничества между компаниями.
Фонд развития предпринимательства, Государственное агентство занятости, Национальная конфедерация организаций предпринимателей (работодателей) Азербайджанской Республики, Национальная ассоциация общества предпринимателей и др. государственные и частные организации находятся в числе партнеров выставки.
Местные компании, желающие представить свою продукцию на выставке, могут обратиться по номеру *0555 или (+994) 50 254 33 49.