“Heydər Əliyevin görmək istədiyi universitet” mövzusunda Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
Mayın 5-də UNEC-də Azərbaycan xalqının ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş “Heydər Əliyevin görmək istədiyi universitet” mövzusunda Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Konfransın müzakirə mövzuları:
1. Universitetlərdə təhsilin yeni maliyyələşmə modeli.
2. Ali təhsil sistemində yeni idarəetmə modeli.
3. Sahibkar universitet və rəqəmsal təhsil modelinin tətbiqi.
4. Yüksəkkeyfiyyətli və beynəlmiləl Ali Təhsil mərkəzinə keçid.
Konfransda ali təhsil və elmi-tədqiqat müəssisələrini təmsil edən professor-müəllim heyəti və tədqiqatçılar iştirak edə bilər. Konfrans materialları kitab şəklində çap olunacaq.
Konfransda elmi məruzələrlə iştirak etmək arzusunda olanlar üçün məqalələrin tərtibinə aşağıdakı tələblər qoyulur:
❖ Məqalə Azərbaycan dilində təqdim olunur.
❖ Mətn A4 formatında (210x297mm), Microsoft Word proqramında Times New Roman şriftlə yığılır (şriftin ölçüsü-12; sətirlərarası interval -1,5; kənardan məsafələr: soldan – 3 sm; sağdan – 1 sm; yuxarıdan və asağıdan – 2 sm), xülasə 100 – 150 sözdən, açar sözlər isə 5 sözdən artıq olmamalıdır.
❖ Məqalənin mətni minimum – 6 – maksimum – 8 səhifə həcmində olmalıdır.
❖ Mərkəzdə məqalənin adı (qalın şriftlərlə), növbəti sətirdə müəllifin elmi dərəcəsi, elmi adı, soyadı, adı və atasının adı (tam açıq şəkildə), onun altında isə müəllifin işlədiyi və ya təhsil aldığı müəssisənin adı (kursiv şriftlərlə), elektron ünvan və əlaqə telefonu yazılmalıdır.
❖ Ədəbiyyat siyahısı mətnin sonunda əlifba sırası ilə və AAK-in tələblərinə uyğun göstərilir.
❖ Məqalənin konfrans materiallarına daxil edilməsi Elm kömitəsinin müvafiq qərarı ilə müəyyən ediləcək. Zərurət yarandıqda Elm komitəsinin irad va qeydləri əsasında müəllif tərəfindən məqalə üzərində düzəliş edilərək, təkrar göndərilməsi nəzərdə tutulur.
❖ Elm kömitəsinin irad və qeydləri qəbul edilmədikdə, düzəliş edilərək, vaxtında göndərilmədikdə məqalə konfrans materiallarına daxil edilməyəcək.
❖ Materiallar antiplagiat proqramı ilə yoxlanılacaq.
❖ Bir nəfərin müəllifliyi və ya həmmüəllifliyi ilə yalnız bir məqalə qəbul edilir.
Konfrans materialları 15 aprel 2023-cü il tarixindən gec olmayaraq elektron formada asağıdakı e-ünvana göndərilməlidir:

An international scientific conference will be held on “The university that Heydar Aliyev wants to see”.
05 APRIL 2023
On May 5, UNEC will host an international scientific conference dedicated to the 100th anniversary of the birth of the national leader of the Azerbaijani people, Heydar Aliyev, on the topic “The university that Heydar Aliyev wanted to see”.
Discussion topics of the conference:
• A new financing model of education in universities.
• A new management model in the higher education system.
• Application of entrepreneurial university and digital education model.
• Transition to a high-quality and international Higher Education center.
The academic staff and researchers representing higher education and scientific-research institutions can participate in the conference. Conference materials will be printed in the form of a book.
For those who wish to participate in the conference with scientific reports, the following requirements are set for the preparation of articles:
❖ The article is presented in the Azerbaijani language.
❖ The text is typed in A4 format (210x297mm), in Microsoft Word with Times New Roman font (font size-12; line spacing -1.5; margins: left – 3 cm; right – 1 cm; top and bottom – 2 cm), the summary should not exceed 100-150 words, and the keywords should not exceed 5 words.
❖ The text of the article should be a minimum – of 6 – a maximum – of 8 pages.
❖ The title of the article in the center (in bold), in the next line the author’s scientific degree, academic name, surname, first name, and patronymic (in full), and below it the name of the institution where the author works or studies (in italics), email address and contact phone number should be written.
❖ The list of references is shown at the end of the text in alphabetical order and according to the requirements of the AAK.
❖ The inclusion of the article in the conference materials will be determined by the relevant decision of the Scientific Committee. If necessary, based on the comments and notes of the Science Committee, the author will amend the article and send it again.
❖ If the comments and notes of the scientific committee are not accepted, corrected and sent on time, the article will not be included in the conference materials.
❖ Materials will be checked with anti-plagiarism software.
❖ Only one article authored or co-authored by one person is accepted.
Conference materials should be sent in electronic form no later than April 15, 2023 to the following email address: