menec_natiq1_fotoi.e.n., dos. Qarayev Natiq Ənvər oğlu
1979-1984 – S.Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetinin Mexanika-riyaziyyat fakültəsini təhsil almışdır.
1988-1992 – Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Kibernetika İnstitutunun aspiranturasında oxumuşdur.
1992-ci ilin iyunun 26-da “Bazar münasibətlərinə keçid şəraitində kənd təsərrüfatı müəssisələrinin  analitik-proqnoz modelləri sistemi” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. İqtisad elmləri namizədidir.
1984-1986 – Bakı metropoliteninin İnformasiya Hesablama Mərkəzində operator;
1986-1991 – Dövlət plan komitəsinin hesablama mərkəzində mütəxəssis;
1991-1994 – Təhsil Nazirliyində təhsil alan gənclərin elmi-texniki yaradıcılığı üzrə respublika şurasının məsul katibi;
1994-1999 – Esperanto müəssisəsi marketinq üzrə direktor müavini;
1999-2001 – Bakı Biznes Universitetində dekan;
2001-2007 – Azərbaycan Dövlət iqtisad Universitetinin “Biznesin təşkili” kafedrasının baş müəllimi;
2007-2014 – Dövlət İdarəçilik Akademiyasında elmi katib, dekan, kafedra müdiri vəzifələrində işləyib.
2014-cü ildən UNEC-in “Menecment” kafedrasının dosentidir.
2018-ci ilin oktyabrına kimi UNEC-in Magistratura mərkəzinin direktor müavini vəzifəsində çalışıb.
40-dan artıq elmi və metodiki əsərlərin o cümlədən, “Biznesin əsasları”, “Biznesdə kontrolinq”, “İnnovasiya menecmenti” dərsliklərinin həmmüəllifidir. Azərbaycanda və xarici ölkələrdə milli innovasiya sisteminin formalaşması haqqında elmi məqalələr yazmışdır.

1969-1979 – studied at   secondary school № 189 of Baku city.
1979-1984 – studied at Mechanics-mathematics faculty of Azerbaijan State University named after S.Kirov.
1988-1992 – studied at post graduate course   of the Cybernetics Institute of Azerbaijan National Academy of Sciences.
On June 26, 1992   he defended his thesis on   “System of analytical and forecast models of agricultural enterprises in transition to market relations”. He is a candidate of economic sciences.
1984-1986 – Operator of Baku Metro Information Computing Center;
1986-1991 – Specialist at the State Planning Committee’s Computing Center;
1991-1994 – Responsible Secretary of the Republican Council for Scientific and Technical Work of the Ministry of Education;
1994-1999 – Deputy Director for Marketing at Esperanto;
1999-2001 – Dean at Baku Business University;
2001-2007 –   senior   lector of “Organization of business” chair of Azerbaijan State University of Economics;
2007-2014 – worked as a scientific secretary, dean, head of the department at Academy of Public Administration.
Since 2014 is an Associate Professor of the department of   “Management “   of  UNEC.
Until October 2018, he worked as Deputy Director of the UNEC Center for Graduate Studies.
He is the co-author of over 40 scientific and methodical works, including “Basics of Business”, “Controlling in Business”, “Innovation Management”. He has written scientific articles on the formation of national innovation system in Azerbaijan and abroad.