19 avqust 1938-ci ildə  Azərbaycan Respublikasının İmişli rayonunun Qızılkənd kəndində anadan olmuşdur. 1938-ci ildə valideynləri ilə birlikdə Qazaxıstana sürgün olunmuş və 1946-cı ildə  ana vətənə qayıtmışdır.
1957-ci ildə K.Marks adına  Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı  institutuna daxil olmuşdur.
1959-1963-cü illərdə hərbi xidmətdə olmuşdur.
1965-ci ildə S.M.Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetini bitirmişdir.
1969-cu ildə Azərbaycan Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyatı və Təşkili İnstitutunun əyani aspiranturasını bitirmişdir.
1971-ci ildə namizədlik dissertasiyası müdafiə etmiş və həmin ildə iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsi adını almışdır.
1982-ci ildə SSRİ Nazirlər Soveti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən dosent elmi adına layiq görülmüşdür.

к.э.н., доц. Садыгов Али Адыширин оглы
Родился 19 августа 1938 года в селе Гызылкенд Имишлинского района Азербайджанской Республики. В 1938 году вместе с родителями был выслан в Казахстан и в 1946 году вернулся на родину.
В 1957 году поступил в Азербайджанский институт народного хозяйства им.К.Маркса.
В 1959-1963 годах был на военной службе.
В 1965 году окончил Азербайджанский государственный университет им.С.М.Кирова.
В 1969 году окончил очное отделение аспирантуры Азербайджанского института экономики и организации сельского хозяйства.
В 1971году защитил кандидатскую диссертацию и в том же году получил ученую степень кандидата экономических наук.
В 1982 году Высшей аттестационной комиссией при Совете министров СССР был удостоен ученого звания доцента.
Является автором более 60 научных работ, учебников и учебных пособий.
С 1972 года работает на кафедре «Бухгалтерский учет» Азербайджанского государственного экономического университета.