İqtisadiyyat  fakültəsi həmkarlar təşkilatı
İqtisadiyyat  fakültəsi həmkarlar təşkilatı bürosu professor-müəllim heyəti ilə birlikdə koordinasiyalı iş təşkil etməklə, respublikanın sosial-iqtisadi inkişafında UNEC-in rolunun yüksəldilməsi istiqamətində fəaliyyətin səmərəliliyinin yüksəldilməsinə çalışır.
İqtisadiyyat  fakültəsi həmkarlar təşkilatı bürosu fakültədə vətəndaşlıq mövqeyinə malik, vətənpərvər ruhda şəxsiyyətin formalaşması, tələbələrin rəqabətqabiliyyətli, kreativ düşüncəli şəxsiyyət ruhunda tərbiyə edilməsi, universitetdə korporativ mədəniyyətin formalaşdırılması və inkişaf etdirilməsi, tələbələrin və əməkdaşların sosial problemlərinin həllinin təmin edilməsi, onların yaşayış keyfiyyətinin yüksəldilməsi, sosial infrastrukturların inkişaf etdirilməsi, işçilər üçün sosial proqramların və paketlərin hazırlanması, gənc istedadlı müəlimlər və alimlər üçün həvəsləndirmə mexanizminin gücləndirilməsi sahəsində daima universitet rəhbərliyi ilə məsləhətləşmələr aparmaqla müxtəlif tədbirləri həyata keçirir.
“Iqtisаdiyyаt”  fаkültəsi  həmkаrlаr təşkilаtı bürоsu aşağıdakı tərkibdə hеyət üzvlərindən  ibarətdir:

Trade union of the faculty of Economics
The Bureau of Trade Unions of the Faculty of Economics, together with the academic staff, organizes coordinated work to increase the effectiveness of activities to increase the role of UNEC in the socio-economic development of the republic.
The trade union bureau of the faculty of Economics has a civic position in the faculty, the formation of a patriotic personality, the education of students in the spirit of competitive, creative personality, the formation and development of corporate culture at the university, regularly conducts various activities in consultation with the university administration in the field of education, development of social programs and packages for employees, strengthening the incentive mechanism for young talented teachers and scientists.
The trade union bureau of the faculty of Economics consists of the following members:
1. Mammadov E. Q. Associate Professor of the department of “Economics and Evaluation of Social Development”;
Deputy Chairman:
1. Kocharli Y.A. Senior Lecturer of the  department of  “Economics and Evaluation of Social Development”;