Kapital Bank UNEC-də “Karyera Günü” keçirib
Kapital Bank-ın təşəbbüsü ilə 22 oktyabr 2019-ci il tarixində Azərbaycanda ilk dəfə olaraq Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) tələbə və məzunlar üçün “Karyera Günü” keçirilib. Tədbirdə Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Rövşən Allahverdiyev, digər rəhbər əməkdaşlar, UNEC-in rektoru Ədalət Muradov, tələbə və məzunları, eləcə də müəllim heyəti iştirak edib.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, “Birincilər sırasına sən də qoşul!” devizi altında keçirilən tədbirdə tələbə və məzunların maraqları, hansı sahələrdə karyeralarını qurmaq istədikləri haqqında müzakirələr aparıb. Bundan başqa tədbir çərçivəsində tələbə və məzunların CV-ləri toplanıb və onlar müsahibə mərhələlərində iştirak ediblər.
“Hazırda maliyyə sektorunda ən fəal işəgötürən olan Kapital Bank bu gün İqtisad Universitetində karyera günü keçirdi. Hazırda Kapital Bank-da olan vakansiyalar, təcrübə proqramları barədə tələbə və məzunlara ətraflı məlumat verilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Bu kimi layihələrə dəstək göstərməklə, biz yüksək potensiala malik kadrların birbaşa universitetlərdən cəlb olunması imkanı əldə edirik”, – deyə, Kapital Bank-ın İnsan Resurslarının İdarə Edilməsi departamentinin direktoru Fərqanə Məmmədova bildirib.
Tədbir çərçivəsində 300-dək CV toplanıb və 30-dan artıq müsahibə keçirilib. Həmçinin “Karyera Günü”ndə “Əmək bazarında trendlər. İşəgötürən bizdən nə gözləyir?” və “Sosial şəbəkələr və sizin imiciniz” mövzularında təlim modulları keçirilib. Hər zaman gənclərə dəstək olan Kapital Bank gələcəkdə də onların karyera inkişafına dair layihələrin təşkilatçısı qismində çıxış edəcək.
Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsinə malik olan Kapital Bank, 100 filialı və 13 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün www.kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.

Kapital Bank has held Career Day at UNEC
On October 22, 2019 at the initiative of   Kapital Bank, Azerbaijan   State  University   of Economics (UNEC) hosted a Career Day for students and alumni for the first time in Azerbaijan. The event was attended by Rovshan Allahverdiyev, chairman of the Board of Kapital Bank, other senior officials, rector of UNEC Adalat Muradov, students and alumni, as well as the academic- staff.
Qafqazinfo reports that at the event under the motto “Join the first!”, the discussions had been held on the interests of students and alumni, in what areas they would like to pursue their careers. In addition, CVs of students and alumni had been collected as a part of the event and they had participated in the interviews.
Director of Human Resources Management of Kapital Bank, Fargana Mammadova said:  “Kapital Bank, which is currently the most active employer in the financial sector, has had a career day at Azerbaijan State University of Economics today. Students and alumni have been provided with detailed information on vacancies and internship programs available at  Kapital Bank and  the questions they were interested in were answered. By supporting projects like this, we get the opportunity to recruit high-quality personnel directly from universities. ”
About 300 CVs were collected and more than 30 interviews were held during the event. There were also training modules on “In Career Day, “Labor Market Trends. What does the employer expect from us? ”  and “ Social networks and your image ”. Kapital Bank, which has always supported young people, will also act as organizer of their career development projects in the future.
With the largest branch network in Azerbaijan, Kapital Bank serves clients with 100 branches and 13 offices. To learn more about the Bank’s products and services you may also appeal to   the website   www.kapitalbank.az, 196 Call Center or the Bank’s various social networking pages.