Kapital Bank UNEC-də “Karyera Günü” keçirib
Kapital Bank-ın təşəbbüsü ilə 22 oktyabr 2019-ci il tarixində Azərbaycanda ilk dəfə olaraq Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) tələbə və məzunlar üçün “Karyera Günü” keçirilib. Tədbirdə Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Rövşən Allahverdiyev, digər rəhbər əməkdaşlar, UNEC-in rektoru Ədalət Muradov, tələbə və məzunları, eləcə də müəllim heyəti iştirak edib.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, “Birincilər sırasına sən də qoşul!” devizi altında keçirilən tədbirdə tələbə və məzunların maraqları, hansı sahələrdə karyeralarını qurmaq istədikləri haqqında müzakirələr aparıb. Bundan başqa tədbir çərçivəsində tələbə və məzunların CV-ləri toplanıb və onlar müsahibə mərhələlərində iştirak ediblər.
“Hazırda maliyyə sektorunda ən fəal işəgötürən olan Kapital Bank bu gün İqtisad Universitetində karyera günü keçirdi. Hazırda Kapital Bank-da olan vakansiyalar, təcrübə proqramları barədə tələbə və məzunlara ətraflı məlumat verilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Bu kimi layihələrə dəstək göstərməklə, biz yüksək potensiala malik kadrların birbaşa universitetlərdən cəlb olunması imkanı əldə edirik”, – deyə, Kapital Bank-ın İnsan Resurslarının İdarə Edilməsi departamentinin direktoru Fərqanə Məmmədova bildirib.
Tədbir çərçivəsində 300-dək CV toplanıb və 30-dan artıq müsahibə keçirilib. Həmçinin “Karyera Günü”ndə “Əmək bazarında trendlər. İşəgötürən bizdən nə gözləyir?” və “Sosial şəbəkələr və sizin imiciniz” mövzularında təlim modulları keçirilib. Hər zaman gənclərə dəstək olan Kapital Bank gələcəkdə də onların karyera inkişafına dair layihələrin təşkilatçısı qismində çıxış edəcək.
Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsinə malik olan Kapital Bank, 100 filialı və 13 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün www.kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.

Как сообщает «Кавказинфо» в мероприятии, состоявшемся под девизом «Ты тоже присоединяйся в ряды первых!», состоялись обсуждения в связи с интересами студентов и выпускников, и с тем, в каких сферах они хотели бы построить свою карьеру. Кроме того, в рамках мероприятия были собраны CV студентов и выпускников, которые приняли участие в этапе собеседования.
«Капитал банк, являющийся в настоящее время наиболее активным работодателем, провел сегодня «День карьеры» в Экономическом университете. Студентам и выпускникам представлена подробная информация о вакансиях, программах практики, которые имеются в Капитал банке на сегодняшний день, даны ответы на интересующие их вопросы. Поддерживая эти проекты, у нас появляется возможность непосредственного привлечения из университета кадров с высоким потенциалом», — заявила директор департамента Управления человеческими ресурсами Капитал банка Фаргана Мамедова.
В рамках мероприятия было собрано около 300 CV и проведено свыше 300 собеседований. Также в «День карьеры» состоялись учебные модули на темы «Тренды на рынке труда. Что ждет работодатель от нас?» и «Социальные сети и ваш имидж». Капитал банк, всегда поддерживающий молодежь, и в будущем выступит в качестве организатора в развитии их карьеры.
Капитал банк, имеющий самую большую сеть филиалов в Азербайджане со 100 филиалами и 13 отделами, находится в распоряжении клиентов. Для получения более подробной информации о продуктах и услугах банка, можно обратиться на сайт www.kapitalbank.az , в Центр обслуживания клиентов по номеру 196 или на страницы в разных социальных сетях банка.