Tələbələrin nəzərinə: Biznes ideya müsabiqəsi başlayır
BİM_2018Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, “Kapital Bank” ASC və UNEC-in birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr arasında 3-cü “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinə start verilir.
Müsabiqənin məqsədi Prezident İlham Əliyevin “Qeyri-neft məhsullarının ixracının stimullaşdırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” imzaladığı Sərəncamın tətbiqinə ali təhsil müəssisələri səviyyəsində dəstək vermək, tələbələr arasında sahibkarlıq fəaliyyətini təbliğ etməkdir.
Müsabiqədə Azərbaycanın bütün ali məktəblərinin tələbələri işirak edə bilər. Müsabiqədə ilk üç yeri tutan tələbələr qiymətli hədiyyələrlə yanaşı, bir həftə Türkiyənin aparıcı universitetlərində fəaliyyət göstərən uğurlu startapların təcrübəsinin öyrənilməsi imkanını əldə edəcəklər.
Biznes ideya fərdi olaraq hazırlanmalı, sərəncama və müsabiqənin missiyasına uyğunlaşdırılmalıdır. Eyni zamanda mövzuya modern, orijinal, kreativ və aktual yanaşma olmalıdır. Layihənin daxili bazarda tətbiqinin reallıq imkanları da nəzərə alınmalıdır.
Biznes ideyaların qəbulu martın 31-dək davam edəcək. Təqdim edilən biznes ideyaları aprelin 1-dən 20-dək ekspert şurası dəyərləndirəcək və finalçılar müəyyənləşdiriləcək. Müsabiqənin final mərhələsi aprel-may aylarında keçiriləcək.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyənlər biznes ideyalarını [email protected] elektron ünvanına göndərə bilər. Qeydiyyat zamanı e-ünvanın “mövzu/subject” bölməsində “biznesideya2018” sözü qeyd olunmalıdır.

К сведению студентов: Начинается конкурс бизнес-идей
При совместной организационной поддержке Министерства образования, Министерства молодежи и спорта, “Kapital Bank” ASC и UNEC среди студентов стартует 3-й конкурс бизнес-идей “Made in Azerbaijan”.
Целью организации конкурса является оказание на уровне высших учебных заведений поддержки в применении подписанного 18 января 2016 года Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым распоряжения “О дополнительных мерах по стимулированию экспорта ненефтяной продукции” и пропаганды среди студентов интереса к предпринимательской деятельности.
В конкурсе могут принять участие студенты всех высших учебных заведений Азербайджана. Студенты, занявшие первые три места на конкурсе, наряду с ценными подарками, смогут в течение недели получить возможность изучения опыта успешных стартапов, действующих в ведущих университетах Турции.
Бизнес-идея должна быть разработана и представлена индивидуально, соответствовать распоряжению и миссии конкурса. В то же время к теме должен быть современный, оригинальный, креативный и актуальный подход. Необходимо предусмотреть реальные возможности применения проекта на внутреннем рынке.
Прием бизнес-идей продолжится до 31 марта. Представленные бизнес-идеи будут оценены экспертным советом с 1 по 20 апреля и определены финалисты. Финальный этап конкурса состоится в апреле-мае.
Желающие принять участие в конкурсе могут направить свои бизнес-идеи на электронный адрес [email protected]. При регистрации в отделе “mövzu/subject” электронного адреса необходимо указать слово “biznesideya2018”.