Tələbələrin nəzərinə: Biznes ideya müsabiqəsi başlayır
BİM_2018Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, “Kapital Bank” ASC və UNEC-in birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr arasında 3-cü “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinə start verilir.
Müsabiqənin məqsədi Prezident İlham Əliyevin “Qeyri-neft məhsullarının ixracının stimullaşdırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” imzaladığı Sərəncamın tətbiqinə ali təhsil müəssisələri səviyyəsində dəstək vermək, tələbələr arasında sahibkarlıq fəaliyyətini təbliğ etməkdir.
Müsabiqədə Azərbaycanın bütün ali məktəblərinin tələbələri işirak edə bilər. Müsabiqədə ilk üç yeri tutan tələbələr qiymətli hədiyyələrlə yanaşı, bir həftə Türkiyənin aparıcı universitetlərində fəaliyyət göstərən uğurlu startapların təcrübəsinin öyrənilməsi imkanını əldə edəcəklər.
Biznes ideya fərdi olaraq hazırlanmalı, sərəncama və müsabiqənin missiyasına uyğunlaşdırılmalıdır. Eyni zamanda mövzuya modern, orijinal, kreativ və aktual yanaşma olmalıdır. Layihənin daxili bazarda tətbiqinin reallıq imkanları da nəzərə alınmalıdır.
Biznes ideyaların qəbulu martın 31-dək davam edəcək. Təqdim edilən biznes ideyaları aprelin 1-dən 20-dək ekspert şurası dəyərləndirəcək və finalçılar müəyyənləşdiriləcək. Müsabiqənin final mərhələsi aprel-may aylarında keçiriləcək.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyənlər biznes ideyalarını [email protected] elektron ünvanına göndərə bilər. Qeydiyyat zamanı e-ünvanın “mövzu/subject” bölməsində “biznesideya2018” sözü qeyd olunmalıdır.

To the attention of the students: The business idea competition is begining
The 3-rd “Made in Azerbaijan”business idea competition among the students organized jointly by the Ministry of Education, the Youth and Sport Ministry, Kapital Bank OJSC and UNEC is being launched.
The goal of the contest is to support the Decree signed by the President Ilham Aliyev “On the Additional Measures to Promote the Export of Non-oil Products” at the level of higher education istitutions and promote the enterpreneurship activity among the students.
The students from all higher education institutions of Azerbaijan can participate in the competition. The students taken the first three places in the competition, along with valuable gifts, will also be able to study the experience of successful startups in in the leading universities of Turkey within one week.
The business plan should be developed individually, adapted to the decree and mission of the competition. At the same time the approach to the subject should be modern, original, creative and topical. The reality opportunities for the implementation of the project in the internal market should be taken into account.
The adoption of business ideas will continue until March 31. The prewsented businesss ideas will be evaluated by the expert council from April 1 to 20 and the finalists will be identified. The final stage of the competition will be held in April-May.
Wishing to particiapte in the competition can send their business plan to this e-mail address: [email protected]. While registering, in the “subject” section of the e-mail address should be mentioned the word “biznesideya2018”.