“UNEC-də 1 gün” layihəsinə yenidən start verildi
Yeni tədris ilinin ilk iştirakçıları Ceyranbatan qəsəbəsinin 1 saylı tam orta məktəbin X-XI sinif şagirdləri olub. Şagirdlərə bir günlük tələbə biletləri təqdim edildikdən sonra onlar istəklərinə uyğun olaraq “marketinq”, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində (İSE) isə “İngilis dili” dərsini dinləyiblər. Dərslərdən xoş təəssüratlarla ayrılan bir günlük tələbələr UNEC-də infoturda olublar. II ixtisas qrupu üzrə hazırlaşan abituriyentlərə UNEC-də bu istiqamət üzrə mövcud olan fakültə və ixtisaslar barədə ətraflı məlumat verilib. UNEC-in xüsusi təqaüd, dünyanın nüfuzlu universitetləri ilə ikili diplom və mübadilə proqramlarının tələbələrə qazandırdığı üstünlüklərdən bəhs olunub. Abituriyentlər UNEC-in 24/7 kitabxanası, müasir texniki avadanlıqlarla təchiz olunmuş auditoriyalar, yeməkxana və akt zalları ilə tanış olublar.
“UNEC-də bir gün” layihəsində iştirak etmək istəyənlər 492-60-43, 497-58-63 telefon nömrəsinə zəng edə, yaxud UNEC-in rəsmi Facebook səhifəsi ilə əlaqə saxlaya bilərlər.

Вновь стартует проект «1 день в UNEC»
Первыми участниками нового учебного года стали учащиеся X-XI классов полной средней школы № 1 поселка Джейранбатан. После представления учащимся студенческого билета на один день, они по желанию посетили урок «Маркетинг», а в Международной школе экономики (İSE) урок английского языка.  Затем учащиеся с лучшими впечатлениями, полученными от уроков, побывали в инфотуре в UNEC. Абитуриентам, готовящимся по II группе специальностей, была дана подробная информация о существующих в UNEC в этом направлении факультетах и специальностях.  Также абитуриентам была представлена информация о специальной стипендии UNEC, преимуществах, которые получили студенты от программ двойного диплома и обмена с престижными университетами мира.  Абитуриенты ознакомились с библиотекой 24/7, аудиториями, оснащенными современной техникой, столовой и актовыми залами UNEC.
Желающие принять участие в проекте «Один день в UNEC» могут позвонить по телефонным номерам 492-60-43, 497-58-63 или связаться с официальной страницей  Facebook UNEC.