UNEC-də beynəlxalq təcrübəyə əsaslanan “Soft skills” təlimləri uğurla başa çatıb
UNEC-də israilli təlimçi İlana Vaiman Naftulin tərəfindən keçirilən “Təlimçilərin Təlimi -Soft Skills” təlimləri uğurla başa çatıb.
UNEC Ömürboyu Təhsil Mərkəzi tərəfindən təşkil olunan 2 aylıq təlimlər 4 modul üzrə aparılıb. “Soft skills” (yumşaq bacarıqlar) sahəsində böyük təcrübəsi olan israilli mütəxəssis İ.V.Naftul müəllimlərə “Vaxtın idarə edilməsi bacarığı”, “Ünsiyyət bacarığı”, “Komandada əməkdaşlıq bacarığı”, “Problemlərin həlli” mövzularında təlimlər keçib.
Təlimlər modullar üzrə həm İsraildə, həm də Bakıda təşkil olunub. İsrailə ezam olunan UNEC-in 10-dan çox müəlliminə “Ünsiyyət bacarığı”, “Çevrilmiş təhsil”, “Layihə əsaslı tədris” mövzularında təlimlər keçirilib. Təlim zamanı müasir texnologiyalarının tətbiqinə və yeni nəsil öyrənmə texnikalarından istifadəyə xüsusi diqqət yetirilib. “Problemlərin həlli” (Problem Solving skills) adlı sonuncu modul isə UNEC-də tədris olunub.
Təlimlərin son günündə çıxış edən UNEC-in inzibati və təşkilati məsələlər üzrə prorektoru dosent Şaiq Əsgərov müəllimləri təbrik edərək, onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Müəllimlərin beynəlxalq təcrübə əsasında əldə etdikləri bilik və bacarıqların UNEC-də tədrisin keyfiyyətinə müsbət təsir edəcəyindən əminliyini ifadə edib. İş dünyasında yumşaq bacarıqlara tələbin gündən- günə artdığını diqqətə çatdıran prorektor, dünyanın aparıcı universitetlərində tətbiq edilən yeni yanaşmalara yeni tədris ilindən UNEC-də də start veriləcəyini bildirib.

“Soft skills” training based on international experience is successfully completed at UNEC
The pieces of training   “Training of Trainers – Soft Skills”   conducted by Israeli trainer Ilana Vaiman Naftulin   have been successfully completed at UNEC.
The 2-month trainings organized by UNEC Lifelong Education Center were conducted on 4 modules. I.V. Naftulin, an Israeli specialist with extensive experience in the field of “Soft skills”, gave training to teachers on “Time management skills”, “Communication skills”, “Team cooperation skills”, and “Problem solving”.
Trainings on modules were organized both in Israel and in Baku. More than 10 UNEC lecturers sent to Israel were trained on “Communication skills”, “Transformed education”, “Project-based teaching”. During the training, special attention was paid to the application of modern technologies and the use of new generation learning techniques. The last module called “Problem Solving skills” was taught at UNEC.
Speaking on the last day of the training, UNEC Vice-Rector for Administrative and Organizational Affairs Associate Professor Shaig Asgarov congratulated the teachers and wished them success in their activities. He expressed confidence that the knowledge and skills acquired by teachers based on international experience will have a positive effect on the quality of teaching at UNEC. Pointing out that the demand for soft skills in the business world is increasing day by day; the vice-rector said that the new approaches applied in the world’s leading universities will be launched at UNEC from the new academic year.