UNEC-də beynəlxalq təcrübəyə əsaslanan “Soft skills” təlimləri uğurla başa çatıb
UNEC-də israilli təlimçi İlana Vaiman Naftulin tərəfindən keçirilən “Təlimçilərin Təlimi -Soft Skills” təlimləri uğurla başa çatıb.
UNEC Ömürboyu Təhsil Mərkəzi tərəfindən təşkil olunan 2 aylıq təlimlər 4 modul üzrə aparılıb. “Soft skills” (yumşaq bacarıqlar) sahəsində böyük təcrübəsi olan israilli mütəxəssis İ.V.Naftul müəllimlərə “Vaxtın idarə edilməsi bacarığı”, “Ünsiyyət bacarığı”, “Komandada əməkdaşlıq bacarığı”, “Problemlərin həlli” mövzularında təlimlər keçib.
Təlimlər modullar üzrə həm İsraildə, həm də Bakıda təşkil olunub. İsrailə ezam olunan UNEC-in 10-dan çox müəlliminə “Ünsiyyət bacarığı”, “Çevrilmiş təhsil”, “Layihə əsaslı tədris” mövzularında təlimlər keçirilib. Təlim zamanı müasir texnologiyalarının tətbiqinə və yeni nəsil öyrənmə texnikalarından istifadəyə xüsusi diqqət yetirilib. “Problemlərin həlli” (Problem Solving skills) adlı sonuncu modul isə UNEC-də tədris olunub.
Təlimlərin son günündə çıxış edən UNEC-in inzibati və təşkilati məsələlər üzrə prorektoru dosent Şaiq Əsgərov müəllimləri təbrik edərək, onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Müəllimlərin beynəlxalq təcrübə əsasında əldə etdikləri bilik və bacarıqların UNEC-də tədrisin keyfiyyətinə müsbət təsir edəcəyindən əminliyini ifadə edib. İş dünyasında yumşaq bacarıqlara tələbin gündən- günə artdığını diqqətə çatdıran prorektor, dünyanın aparıcı universitetlərində tətbiq edilən yeni yanaşmalara yeni tədris ilindən UNEC-də də start veriləcəyini bildirib.

В UNEC успешно завершились тренинги «Soft skills» на основе международного опыта
Успешно завершились «Тренинги тренеров-Soft Skills”, проводимые в UNEC израильским тренером Иланой Ваиман.
Организованные Центром непрерывного образования UNEC двухмесячные тренинги проводились по 4 модулям. Израильский специалист И.В.Нафтул, имеющий большой опыт в сфере “Soft skills” (гибкие навыки), провел преподавателям тренинги на темы «Умение управлять временем», «Умение общения», «Умение сотрудничества в команде», «Решение  проблем».
Тренинги по модулю были организованы и в Израиле, и в Баку. Командированные в Израиль свыше 10 преподавателей UNEC приняли участие в тренингах на тему «Умение общения», «Перевернутое обучение», «Обучение на основе проекта». На тренингах большое внимание уделялось применению современных технологий и использованию методик обучения нового поколения. Последний модуль «Решение проблем» (Problem Solving skills) был проведен в UNEC.
Выступивший в последний день тренингов проректор по административным и организационным вопросам UNEC доцент Шаиг Аскеров поздравил преподавателей и пожелал успехов в их деятельности.  Он выразил уверенность, что знания и умения на основе международного опыта, приобретенные преподавателями, окажут положительное влияние на качество обучения в UNEC. Обратив внимание на то, что в деловом мире изо дня в день растет потребность в гибких навыках, проректор отметил, что с нового учебного года в UNEC будет дан старт новым подходам, применяемым в ведущих университетах мира.