UNEC Distant Ali Təhsil Beynəlxalq Forumu 2020: “Distant ali təhsil: Yeni imkanlar və müasir çağırışlar”
28 APREL 2020 | VIEWS:
703
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) distant ali təhsil sahəsində qlobal müzakirələrə qoşulmaq və yeni ali təhsil modelinə müvafiq töhfələr vermək məqsədilə distant ali təhsillə bağlı hər il keçirilməsi nəzərdə tutulan Beynəlxalq Foruma start verir.
İlk onlayn forum may ayının 1-də saat 16.00-da online keçiriləcək. Forumun moderatoru UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov olacaq. Almaniya, Türkiyə, Kanada, İngiltərə və ABŞ-da olan azərbaycanlı alimləri bir platformada toplayan onlayn forum azərbaycan dilində aparılacaq. Dünyanın aparıcı ali təhsil müəssisələrində fəaliyyət göstərən azərbaycanlı alimlərimiz distant təhsillə bağlı öz dəyərli mülahizələrini forumda bölüşəcəklər.
Distant ali təhsillə maraqlanan hər bir şəxs Forumda iştirak edə bilər.
Onlayn forumu UNEC-in rəsmi Facebook (facebook.com/uneceduaz) səhifəsindən, Youtube (youtube.com/unecofficial) kanalından və unec.edu.az saytından canlı izləmək və suallar ünvanlamaq mümkün olacaq.
Forumda çıxış edəcək alimləri və onların məruzələrinin mövzularını təqdim edirik:
Prof. Məsud Əfəndiyev, Münhen Texniki Universiteti, Almaniya -“Fürsət və riskləri ilə distant ali təhsil; mühazirə, seminar və qiymətləndirmə”.
Prof. İsmixan Bayramoğlu, İzmir İqtisad Universiteti, Türkiyə – “Distant ali təhsil modelində keyfiyyət və texnoloji infrastrukturun əhəmiyyəti haqqında”.
Prof. İlham Axundov, Vaterlo Universiteti, Kanada- “Distant ali təhsilin yaratdığı üstünlüklər və problemlər”.
Prof. Nigar Həşimzadə, Durham Universiteti, Birləşmiş Krallıq- “Onlayn tədris: Birləşmiş Krallıq Açıq Universitetinin təcrübəsi əsasında”.
PhD. Abbas Abbasov, Kolumbiya Universiteti, ABŞ – “Distant ali təhsilin təşkili və keyfiyyətinin ölçülməsi”.

28 APRIL 2020 | VIEWS:
To join global discussions in the field of distance higher education and to make appropriate contributions to the new higher education model, Azerbaijan State University of Economics (UNEC) is starting up International Forum on higher education to be held annually.
The first online forum will be held online on May 1 at 16.00. UNEC Rector, Professor Adalat Muradov, will moderate the forum. An online forum bringing together Azerbaijani scientists from Germany, Turkey, Canada, the United Kingdom and the United States will be held in Azerbaijani. Our Azerbaijani scientists working in the world’s leading universities will share their valuable insights on distance education at the forum.
Anyone interested in distance higher education can participate in the Forum.
The online forum will be available to ask questions and to be watched live on official Facebook page of UNEC (facebook.com/uneceduaz), Youtube (youtube.com/unecofficial) channel and unec.edu.az website.
We present the scientists who will speak at the forum and the topics of their reports:
Prof. Messoud Efendiev, Technical University of Munich, Germany – “Distance higher education with opportunities and risks; lectures, seminars   and assessments”.
Prof. Ismikhan Bayramoglu, Izmir University of Economics, Turkey – “On the importance of quality and technological infrastructure in the model of distance higher education.”
Prof. Ilham Akhundov, University of Waterloo, Canada – “Advantages and problems of distance education”.
Prof. Nigar Hashimzadeh, Durham University, United Kingdom – “Online teaching: based on the experience of the United Kingdom Open University”.
PhD. Abbas Abbasov, Columbia University, USA – “Organization and quality measurement of distance education”.