UNEC Distant Ali Təhsil Beynəlxalq Forumu 2020: “Distant ali təhsil: Yeni imkanlar və müasir çağırışlar”
28 APREL 2020 | VIEWS:
703
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) distant ali təhsil sahəsində qlobal müzakirələrə qoşulmaq və yeni ali təhsil modelinə müvafiq töhfələr vermək məqsədilə distant ali təhsillə bağlı hər il keçirilməsi nəzərdə tutulan Beynəlxalq Foruma start verir.
İlk onlayn forum may ayının 1-də saat 16.00-da online keçiriləcək. Forumun moderatoru UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov olacaq. Almaniya, Türkiyə, Kanada, İngiltərə və ABŞ-da olan azərbaycanlı alimləri bir platformada toplayan onlayn forum azərbaycan dilində aparılacaq. Dünyanın aparıcı ali təhsil müəssisələrində fəaliyyət göstərən azərbaycanlı alimlərimiz distant təhsillə bağlı öz dəyərli mülahizələrini forumda bölüşəcəklər.
Distant ali təhsillə maraqlanan hər bir şəxs Forumda iştirak edə bilər.
Onlayn forumu UNEC-in rəsmi Facebook (facebook.com/uneceduaz) səhifəsindən, Youtube (youtube.com/unecofficial) kanalından və unec.edu.az saytından canlı izləmək və suallar ünvanlamaq mümkün olacaq.
Forumda çıxış edəcək alimləri və onların məruzələrinin mövzularını təqdim edirik:
Prof. Məsud Əfəndiyev, Münhen Texniki Universiteti, Almaniya -“Fürsət və riskləri ilə distant ali təhsil; mühazirə, seminar və qiymətləndirmə”.
Prof. İsmixan Bayramoğlu, İzmir İqtisad Universiteti, Türkiyə – “Distant ali təhsil modelində keyfiyyət və texnoloji infrastrukturun əhəmiyyəti haqqında”.
Prof. İlham Axundov, Vaterlo Universiteti, Kanada- “Distant ali təhsilin yaratdığı üstünlüklər və problemlər”.
Prof. Nigar Həşimzadə, Durham Universiteti, Birləşmiş Krallıq- “Onlayn tədris: Birləşmiş Krallıq Açıq Universitetinin təcrübəsi əsasında”.
PhD. Abbas Abbasov, Kolumbiya Universiteti, ABŞ – “Distant ali təhsilin təşkili və keyfiyyətinin ölçülməsi”.

Международный форум дистанционного высшего образования UNEC 2020: «Дистанционное высшее образование: новые возможности и современные вызовы»
28 АПРЕЛЯ 2020 | VIEWS:
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) с целью участия в глобальных обсуждениях в сфере дистанционного высшего образования и внесения соответствующего вклада в новую модель высшего образования в связи с дистанционным высшим образованием дает старт предусмотренному на ежегодное проведение Международному форуму.
Первый онлайн форум состоится 1 мая в 16:00 часов. Модератор форума — ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов. Форум, объединяющий на одной платформе азербайджанских ученых Германии, Турции, Канады, Англии и США, будет проводиться на азербайджанском языке.  Азербайджанские ученые, работающие в ведущих высших учебных заведениях мира, поделятся на форуме своими взглядами в связи с дистанционным обучением.
Любой человек, интересующийся дистанционным высшим образованием, может принять участие в форуме.
За онлайн форумом можно будет наблюдать через официальную страницу Facebook UNEC (facebook.com/uneceduaz), канал Youtube (youtube.com/unecofficial) и в прямом эфире сайта unec.edu.az.
Представляем ученых, которые будут выступать на форуме, и темы их докладов:
Проф. Месуд Эфендиев, Мюнхенский технический университет, Германия -«Дистанционное высшее образование с возможностями и рисками; лекция, семинар и оценка».
Проф. Исмихан Байрамоглы, Измирский экономический университет, Турция – «О значении качественной и технологической инфраструктуры в модели дистанционного высшего образования».
Проф. Ильхам Ахундов, Университет Ватерлоо, Канада – «Преимущества и проблемы дистанционного высшего образования».
Проф. Нигяр Гашимзаде, Даремский университет, Объединенное Королевство – «Онлайн обучение: на основе опыта Открытого университета Объединенного Королевства».
PhD. Аббас Абасов, Колумбийский университет, США – «Организация и качественное измерение дистанционного высшего образования».