UNEC-in Elmi Şurasının yeni tərkibi təsdiqlənib
UNEC-in Elmi Şurasının iclası keçirilib.Yeni ildə keçirilən ilk iclasda elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin müvafiq əmri ilə təsdiqlənmiş Elmi Şuranın yeni tərkibinin siyahısı açıqlanıb. Rektor, professor Ədalət Muradov Şuranın üzvlərini təbrik edərək, qarşıya qoyulan vəzifələrin icrası istiqamətində onlara uğurlar arzulayıb.
Şurada tədris üzrə prorektor, dosent Gəray Musayev Nazirlər Kabinetinin “Təhsil müəssisələrinin akkreditasiyası Qaydaları” əsasında hazırlanan UNEC-in institusional akkreditasiyası üzrə özünütəhlilin nəticələri haqqında hesabatla çıxış edib. Hesabatda akkreditasiya üzrə Təşkilat Komissiyasının təqdim etdiyi meyarlar, indikatorlar, tövsiyələr barədə məlumatlar təqdim olunub. Hesabat Şura üzvləri tərəfindən təsdiq edilib.
Rektor UNEC-də fakültə idarəetməsində vahid modelin tətbiq olunacağını diqqətə çatdırıb. Bu məqsədlə universitetdə Dekanlar Şurasının yaradılması təklif olunub. Təklif səsə qoyularaq qəbul edilib.
Elmin populyarlaşdırılması, elmi bilikləri, nailiyyətləri, yeni elmi istiqamətləri təbliğ etmək, gənclərin elmə marağını artırmaq məqsədilə UNEC-də Elmin Populyarlaşdırılması Mərkəzinin yaradılması təklif olunub. Təklif Şura üzvləri tərəfindən təsdilənib.
Şurada UNEC-in Zaqatala filialında UNEC Regional Tədqiqat Mərkəzi yaradılması təklifi səsə qoyularaq, qəbul edilib.
Elmi Şuranın qərarı ilə UNEC əməkdaşlarının sosial rifahının daha da yaxşılaşdırılması məqsədilə onların əməkhaqları 10% faiz, proqram rəhbərlərinin əmək haqlarına edilən əlavələr isə 17 faiz artırılıb. Bununla da UNEC-də orta əmək haqqı 1296 manat, o cümlədən pedaqoji heyət üzrə 1485 manat, inzibati və tədris-köməkçi heyət üzrə 1115 manat təşkil edib.

Утвержден новый состав Ученого совета UNEC
На первом заседании, состоявшемся в новом году, был оглашен список нового состава Ученого совета, утвержденного соответствующим приказом министра науки и образования Эмина Амруллаева. Ректор, профессор Адалат Мурадов поздравил членов Совета и пожелал им успехов в реализации стоящих перед ними задач.
В совете проректор по воспитательной работе, доцент Герай Мусаев представил отчет о результатах самоанализа по институциональной аккредитации UNEC, который был подготовлен на основании «Положения об аккредитации образовательных учреждений» Кабинета Министров. В отчете представлена информация о критериях, показателях и рекомендациях, представленных Организационной комиссией по аккредитации. Отчет был одобрен членами Совета.
Ректор отметил, что в UNEC в управлении профессорско-преподавательским составом будет применяться единая модель. С этой целью было предложено создать в университете Совет деканов. Предложение было принято голосованием.
В целях популяризации науки, пропаганды научных знаний, достижений, новых научных направлений, повышения интереса молодежи к науке предложено создать в UNEC Центр популяризации науки. Предложение было одобрено членами Совета.
Предложение о создании Регионального исследовательского центра UNEC в Закатальском филиале UNEC было проголосовано и принято Советом.
Согласно решению Ученого совета, в целях дальнейшего улучшения социального благосостояния сотрудников UNEC их заработная плата увеличена на 10%, а надбавки к заработной плате руководителей программ увеличены на 17%. Средняя заработная плата в UNEC составила 1296 манатов, в том числе 1485 манатов преподавательского состава и 1115 манатов административно-педагогических помощников.