UNEC-in Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramının 4-cü məzunlarına diplomları təqdim edildi
06 AVQUST 2021 | VIEWS:
459
UNEC-in Fransanın Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramının məzunlarına diplomların təqdimolunması mərasimi keçirilib.
Məzunlarla görüşən UNEC rektoru professor Ədalət Muradov onları təbrik edərək, hər iki universitetdə qazandıqları bilik və bacarıqlarların onların gələcək fəaliyyətlərində və karyeralarında faydalı olacağından əminliyini ifadə edib. Rektor bu il Montpellier Universitetinin ikili diplom proqramından 18 tələbənin məzun olduğunu, ümumilikdə isə 2018-ci ildən start verilən proqramda 46 tələbənin uğurla iştirak etdiyini bildirib. Xarici universitetlərdə tətbiq olunan yeniliklərin və bebəlxalq təcrübənin ölkəmizə gətirilməsində bu gənclərin önəmli rol oynaya biləcəklərini diqqətə çatdırıb.
UNEC-in xarici ölkələrin aparıcı universitetləri ilə bakalavr və magistr təhsili üzrə 8 ikili diplom proqramı reallaşdırdığını deyən rektor, qısa zamanda iki yeni ikili diplom proqramına start veriləcəyini və proqramların sayının daha da artırılacağını bildirib.
Sonra məzunlar UNEC ilə Monpelye universitetindəki təhsilin oxşar və fərqli tərəflərindən danışıblar, hər iki universitetin tədris prosesi, biliyin qiymətləndirilməsi, müəllim-tələbə münasibəti, akademik mühit barədə fikilərini bölüşüblər.

Вручены дипломы четвертым выпускникам программы двойного диплома UNEC и университета Монпелье
Состоялась церемония вручения дипломов выпускникам программы двойного диплома UNEC и университета Франции Монпелье.
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов, который встретился с выпускниками, поздравил их и выразил уверенность в том, что знания и опыт, полученные в обоих университетах, принесут пользу в их будущей деятельности и карьере. Ректор отметил, что в этом году 18 студентов стали выпускниками программы двойного диплома университета Монпелье, в целом 46 студентов успешно приняли участие в программе, стартовавшей с 2018 года. Он довел до внимания, что эти молодые люди могут сыграть важную роль при применении новшеств и международного опыта зарубежных университетов в нашей стране.
Говоря о том, что UNEC реализует 8 программ двойного диплома ступени бакалавра и магистратуры с ведущими зарубежными университетами, ректор отметил, что в ближайшее время будет дан старт еще двум новым программам двойного диплома, число программ будет увеличиваться.
Затем выпускники рассказали о сходстве и различиях между образованием в UNEC и университете Монпелье, поделились мнениями по поводу учебного процесса, оценки знаний, отношений преподавателя и студента, академической среды двух университетов.