UNEC-in Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramının 4-cü məzunlarına diplomları təqdim edildi
06 AVQUST 2021 | VIEWS:
459
UNEC-in Fransanın Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramının məzunlarına diplomların təqdimolunması mərasimi keçirilib.
Məzunlarla görüşən UNEC rektoru professor Ədalət Muradov onları təbrik edərək, hər iki universitetdə qazandıqları bilik və bacarıqlarların onların gələcək fəaliyyətlərində və karyeralarında faydalı olacağından əminliyini ifadə edib. Rektor bu il Montpellier Universitetinin ikili diplom proqramından 18 tələbənin məzun olduğunu, ümumilikdə isə 2018-ci ildən start verilən proqramda 46 tələbənin uğurla iştirak etdiyini bildirib. Xarici universitetlərdə tətbiq olunan yeniliklərin və bebəlxalq təcrübənin ölkəmizə gətirilməsində bu gənclərin önəmli rol oynaya biləcəklərini diqqətə çatdırıb.
UNEC-in xarici ölkələrin aparıcı universitetləri ilə bakalavr və magistr təhsili üzrə 8 ikili diplom proqramı reallaşdırdığını deyən rektor, qısa zamanda iki yeni ikili diplom proqramına start veriləcəyini və proqramların sayının daha da artırılacağını bildirib.
Sonra məzunlar UNEC ilə Monpelye universitetindəki təhsilin oxşar və fərqli tərəflərindən danışıblar, hər iki universitetin tədris prosesi, biliyin qiymətləndirilməsi, müəllim-tələbə münasibəti, akademik mühit barədə fikilərini bölüşüblər.

The presentation ceremony of diplomas to graduates of UNEC’s dual diploma program with the University of Montpellier of France has been held.
Meeting with the graduates, rector of UNEC Professor Adalat Muradov congratulated them and expressed confidence that the knowledge and skills gained at both universities will be useful in their future activities and careers. The rector said that 18 students graduated from the dual diploma program of the University of Montpellier this year, and a total of 46 students successfully participated in the program, which started in 2018. He noted that these young people can play an important role in bringing innovations and international experience applied to foreign universities to our country.
He said UNEC has implemented eight dual diploma programs in bachelor’s and master’s degrees with leading foreign universities, adding that two new dual diploma programs will be launched soon and the number of programs will be further increased.
Then the graduates spoke about the similarities and differences between education at UNEC and the University of Montpellier, and shared their views on the teaching process of both universities, knowledge assessment, teacher-student relations, and the academic environment.