“UNEC Payız Kuboku-2017”: Qələbəyə bərabər heç-heçə
Bu dəfəki oyunda Azfar stadionunda A qrupunda yer alan “UNEC United” komandası ilə “UNEC Sport Club” qarşılaşıb. Bütün oyunlarda qələbə qazanan “UNEC United” komandası oyuna 2:0 fərqlə başlasa da, birinci hissənin sonunda “UNEC Sport Club”un üzvləri Siyavuş Axundov (1) və Tofiq Məmmədovun (1) vurduğu qollar hesabı bərabərləşdirib. İkinci hissədə “UNEC Sport Club” 3:2 hesabı ilə irəli çıxsa da, “UNEC United”in yarımmüdafiəçisi Aqil Əhmədov hesabı bərabərləşdirməyi bacarıb. Beləliklə, oyun 3:3 hesabı ilə sona çatıb.
Qeyd edək ki, bu oyun “UNEC United”in müdafiəçisi Nazim Hacıyevin vida oyunu kimi yadda qaldı. UNEC Biznes Məktəbinin direktoru, dosent Nazim Hacıyev Harvard Universitetinin Davis Rusiya və Avrasiya Araşdırma Mərkəzində 10 ay müddətində tədqiqat aparmağa dəvət edildiyi üçün yarışlarda iştirak edə bilməyəcək. N.Hacıyevə elmi fəaliyyətində uğurlar arzulayırıq!

В этот раз на стадионе Азфар встретились команды группы A “UNEC United” и “UNEC Sport Club”. Команда “UNEC United”, завоевавшая во всех играх победу, и начавшая игру со счетом 2:0, в конце первой половины игры мячами, забитыми Сиявушом Ахундовым (1) и Тофиком Мамедовым (1) сравняла счет. Хотя во второй половине игры команда “UNEC Sport Club” со счетом 3:2 вышла вперед, полузащитник команды “UNEC United” Агиль Ахмедов сумел сравнять счет.
Следует отметить, что эта игра запомнилась как прощальная для защитника команды “UNEC United” Назима Гаджиева. Ввиду того, что для проведения исследования в течение 10 месяцев директор Школы бизнеса UNEC, доцент Назим Гаджиев приглашен в Центр русских и евразийских исследований им. Дэвиса Гарвардского университета, не сможет участвовать в соревнованиях.