UNEC rektoru: Tələbə təşkilatları UNEC-in inkişafında mühüm yer tutur
UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov tələbə rektor, tələbə təşkilatlarına yeni seçilmiş, eləcə də fəaliyyəti başa çatmış sədrlərlə görüşüb.
Görüş zamanı professor Ədalət Muradov tələbələrin universitetin idarəetmə prosesində oynadığı önəmli roldan danışıb. O, “UNEC 100 İnkişaf Strategiyası”nın əsas hədəflərindən birinin tələbə təşkilatlarının fəaliyyətinin gücləndirilməsi və sayının artırılması olduğunu qeyd edib.
Rektor bildirib ki, hazırda UNEC-də müxtəlif istiqamətlər üzrə 20 tələbə təşkilatı fəaliyyət göstərir və bu təşkilatlar tələbələrin idarəetmə, komanda işi, təşkilatlanma və liderlik bacarıqlarının formalaşmasında mühüm rol oynayır. O, vurğulayıb ki, tələbə təşkilatlarının əsas missiyasından biri də universitet rəhbərliyinin qəbul etdiyi qərarlar və həyata keçirilən islahatlar barədə tələbə cəmiyyətinə düzgün və operativ məlumatların çatdırılmasıdır: “Bu, tələbələrin aparılan dəyişikliklərdən xəbərdar olması, eləcə də rəhbərliyin verdiyi qərarlarla bağlı tələbələrin fikirlərinin öyrənilməsi baxımından böyük əhəmiyyət daşıyır. Qarşılıqlı əlaqə universitetdə idarəetmə prosesinin daha şəffaf və effektiv olmasında çox önəmlidir”, – deyə rektor bildirib.
Rektor görüş zamanı universitetin dəyərlərini də tələbələrin diqqətinə çatdırıb, onlara vətənpərvər, fəal və məsuliyyətli vətəndaşlar olmağı tövsiyə edib.
Sonda professor Ədalət Muradov fəaliyyəti başa çatan sədrlərə universitet həyatına verdikləri töhfələrə görə təşəkkür edib, onlara təhsillərində və gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Yeni seçilmiş sədrləri isə seçkilərdə qazandıqları qələbə münasibətilə təbrik edərək, onları qarşıdakı dövrdə aktiv və təşəbbüskar olmağa çağırıb.

В ходе встречи профессор Адалат Мурадов рассказал о важной роли студентов в процессе управления университетом. Он отметил, что одной из основных целей «Стратегии развития UNEC 100» является усиление деятельности и увеличение числа студенческих организаций.
Ректор отметил, что в настоящее время в UNEC действуют 20 студенческих организаций различного направления, которые играют важную роль в формировании у студентов управленческих, командных, организаторских и лидерских навыков. Он подчеркнул, что одной из главных задач студенческих организаций является предоставление точной и своевременной информации студенческому сообществу о решениях, принимаемых руководством университета, и реализуемых реформах: «Это имеет большое значение с точки зрения информирования студентов о происходящих изменениях, а также для изучения их мнения о решениях, принимаемых руководством. Взаимодействие очень важно для того, чтобы сделать процесс управления в университете более прозрачным и эффективным», — отметил ректор.
В ходе встречи ректор также довел до сведения студентов ценности университета и посоветовал им быть патриотичными, активными и ответственными гражданами.
В заключение профессор Адалат Мурадов поблагодарил председателей, завершивших свою деятельность, за их вклад в жизнь университета и пожелал им успехов в учебе и будущих начинаниях. Он поздравил вновь избранных председателей с победой на выборах и призвал их к активности и инициативе в предстоящий период.