UNEC rektoru tələbə təşkilatlarının yeni sədrləri ilə görüşüb
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov tələbə təşkilatlarının yeni seçilmiş və səlahiyyət müddəti bitmiş rəhbərləri ilə görüşüb.
Yeni seçilən sədrləri təbrik edən rektor Ədalət Muradov tələbə təşkilatlarının fəaliyyətlərinin əhəmiyyətindən söz açıb. Tələbələrin idarəolunması, təklif və problemlərinin öyrənilməsi baxımından təşkilatların alternativinin olmadığını bildirib. Eyni zamanda tələbələrdə idarəetmə və təşkilatlanma bacarıqlarının formalaşmasına müsbət təsir etdiyini diqqətə çatdırıb.
Rektor yeni seçilmiş Tələbə-rektor Aysel Rzazadə, TEC sədri Jalə Teymurlu, TGT sədri Fidan Qəhrəmanova, İqtisadçı Vətənpərvərlər Təşkilatının sədri Nəsibə Quliyeva, Rəqəmsal Könüllülər Təşkilatının sədri Cəfərsadiq İbrahimov, UNEC Könüllüləri Təşkilatının sədri Vüsal Quluzadə və Future Club sədri Ülvi İbrahimova fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Onlara ictimai-sosial layihələrin hazırlanması, elmi yeniliklərin araşdırılması, könüllülük fəaliyyətinin genişləndirilməsi, yerli və xarici ali təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlığın qurulması istiqamətində təşəbbüskar olmağı tövsiyə edib.
Səlahiyyət müddəti başa çatmış Tələbə-rektor Cabbar Cəlilova, TEC sədri Nəzrin İbrahimliyə, TGT sədri Mətləb Qarayevə, İqtisadçı Vətənpərvərlər Təşkilatının sədri Nigar Quliyevaya, Rəqəmsal Könüllülər Təşkilatının sədri Əli Məmmədova, UNEC Könüllüləri Təşkilatının sədri İlham Əmrahova, UNEC Future Clubun sədri Murad Ələsgərliyə fəaliyyətinə görə bir daha təşəkkür edən rektor, onları universitetin ictimai-sosial həyatında fəal iştirak etdiklərinə görə “Fəxri Fərman”la təltif edib.

The rector of UNEC meets with the new leaders of student organizations
UNEC Rector Professor Adalat Muradov has met with the newly elected and outgoing leaders of student organizations.
Congratulating the newly elected presidents, Rector Adalat Muradov spoke about the importance of the activities of student organizations. He said that there is no alternative to organizations in terms of student management, study of proposals, and problems. At the same time, he pointed out that it has a positive effect on the formation of management and organizational skills in students.
The rector wished luck to the newly elected Student-Rector Aysel Rzazadeh,  Chairman of SSC Jala Teymurlu, Chairman of SYO Fidan Kahramanova, the chairman of Economist Patriots Organization Nasiba Quliyeva, the chairman of Digital Volunteers Organization Jafarsadig Ibrahimov, the chairman of UNEC Volunteers Organization Vusal Quluzade, the chairman of Future Club Ulvi Ibrahimov in their activities. He advised them to be proactive in the direction of preparing public and social projects, researching scientific innovations, expanding volunteering activities, and establishing cooperation with local and foreign higher education institutions.
Student-rector Jabbar Jalilov, SSC chairman Nazrin Ibrahimliya, SYO chairman Matlab Garayeva, chairman of Economist Patriots Organization Nigar Guliyeva, chairman of Digital Volunteers Organization Ali Mammadov, chairman of UNEC Volunteers Organization Ilham Amrahova, chairman of UNEC Future Club Murad Alasgarliya were awarded for their activities. the rector, who thanked them, awarded them with the “Decree of Honor” for their active participation in the social life of the university.