UNEC rektorunun 8 mart təbriki
Hər birinizi 8 mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, Sizə möhkəm cansağlığı, sevinc və səadət dolu ömür arzulayıram.
Bizə daim qayğı göstərən, şəfqət və məhəbbət hissləri ilə ömrümüzə məna qatan xanımlar milli-mənəvi dəyərlərimizin təmsilçisi və qoruyucusu rolunu öz üzərilərinə götürərək, fədakarlığın və səbrin simvolu olmuşdur. Analıq kimi müqəddəs bir zirvəni fəth etməklə, həyatın bütün məşəqqətini çiyinlərində daşımağı gözə alan qadınlar nümunəvi cəmiyyətin yeganə və mütləq təminatıdır.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin bütün xanımlarının bu dəyərli bayramını bir daha təbrik edir, ən səmimi arzularımı çatdırıram.

Поздравления ректора UNEC с праздником 8 марта
От всей души поздравляю каждого из вас с Международным женским днем 8 марта, желаю Вам крепкого здоровья, радости и благополучной счастливой жизни.
Постоянно проявляя заботу о нас, с чувством милосердия и любви придавая смысл всей нашей жизни, женщины взяв на себя роль представителя и защитника национально-духовных ценностей,  стали символом самопожертвования и удивительного терпения. Покорив вершину материнства, взяв все тяготы жизни на свои плечи,  женщины являются единственной и абсолютной гарантией образцового общества.
Еще раз поздравляю всех женщин Азербайджанского государственного экономического университета этим большим прекрасным праздником и выражаю искренние пожелания.