UNEC tələbələri АССА imtahanlarında ölkə birincisi oldular
UNEC tələbələri АССА (İxtisaslaşmış Sertifikatlaşdırılmış Mühasiblər Assosiasiyası) imtahanında müxtəlif kateqoriyalar üzrə ölkə birincisi olublar.
Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE) maliyyə ixtisası üzrə 4-cü kurs tələbəsi Fərid Əliyev ACCA imtahanında “Taxation”(vergitutma) üzrə Azərbaycanda ən yüksək nəticəni əldə etməklə, “Placewinner” mükafatına layiq görülüb. F.Əliyev ümumilikdə “ACCA Member” statusu üçün tələb olunan 13 sertifikatdan 7-nə malikdir.
Hazırda dünyanın ən nəhəng “Böyük Dördlük” şirkətlərindən olan “Ernst&Young”da audit üzrə mütəxəssis vəzifəsində çalışır.
Beynəlxalq İqtisadiyyat Mətkəbinin (ISE) maliyyə ixtisası üzrə 4-cü kurs tələbəsi Anar Abbasov isə ACCA imtahanında “Strategic Business Reporting” (Strateji Biznes Hesabatı) üzrə 5-ci dəfə ölkə birincisi və dünya dördüncüsü olub. Anar Abbasov hazırda Böyük Dördlüyün konsaltinq şirkətlərindən olan “Deloitte”də maliyyə məsləhətçisi vəzifəsində çalışır.

Студенты UNEC стали первыми в стране в экзаменах АССА
Студенты UNEC стали первыми в стране в экзаменах АССА (Ассоциация специализированных сертифицированных бухгалтеров) в различных категориях.
Студент 4 курса по специальности финансов Международной школы экономики (ISE) Фарид Алиев, показав самый высокий результат в Азербайджане по «Taxation» (налогобложение) на экзамене ACCA, удостоен награды «Placewinner». В целом, Ф.Алиев из 13 сертификатов, требуемых для получения статуса «ACCA Member» имеет 7.
В настоящее время работает специалистом по аудиту в «Ernst&Young» одной из крупнейших компаний в мире «Большая четверка».
Студент 4 курса по специальности финансов Международной школы экономики (ISE) Анар Аббасов 5-й раз стал первым по стране и четвертым в мире по «Strategic Business Reporting» (Стратегическая бизнес отчетность) на экзамене ACCA. В настоящее время Анар Аббасов работает на должности финансового консультанта в консалтинговой компании Большой четверки «Deloitte».