ADİU Mövlanə proqramını uğurla davam etdirir
Mayın 5-dən 15-dək Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Marketinq” kafedrasının baş müəllimi, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Leyla Hacıyeva Mövlanə proqramı çərçivəsində Türkiyənin Hacıtəpə Universitetinin iqtisadi və idari bilimlər bölümündə təcrübə keçib. Təcrübə müddətində Leyla Hacıyeva fakültədə tədris olunan marketinq fənni üzrə dərslərdə iştirak edib, bakalavr və magistrlar üçün bir neçə mövzu üzrə dərs keçib.
ADİU müəllimi həmçinin Hacıtəpə Universitetinin professor-müəllim heyəti qarşısında “Azərbaycanda marketinq tədqiqatları” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.

Mevlana Program is successfully being continued by ASUE
Senior academic staff of the Department “Marketing” of the Azerbaijan State University of Economics, PhD in Economy Leyla Hajiyeva has passed internship within the Mevlana Exchange Program at the School of Economic and Administrative Sciences of the Hajettepe University of Turkey within May 5-15. Leyla Hajiyeva has attended classes on Marketing educated in the School and conducted classes on some topics for the undergraduate and graduate students within the internship.
ASUE personnel has also made a presentation on “Marketing Research in Azerbaijan” for the professor-teaching staff of the Hajettepe University.