Azərbaycan UNEC-in alman magistrinin gözü ilə
UNEC Almaniyanın Siegen Universiteti ilə bir çox uğurlu layihələr, o cümlədən tələbə mübadiləsi həyata keçirir.
2016/17-ci tədris ilinin yaz semestrində mübadilə proqramı çərçivəsində UNEC-də bir semestr təhsil almaq üçün müraciət edən Siegen Universitetinin magistriləri Jens Bolay və Tim Dettmann Azərbaycana fevralın 15-də gəliblər. Onlar UNEC Biznes Məktəbində təhsil alırlar.
J.Bolay həm də həvəskar fotoqrafdır. Azərbaycana gəldiyi gündən Bakıda və ətraf rayonlarda səfərdə olan alman magistr çəkdiyi fotoları mütəmadi olaraq öz fotobloqunda da yerləşdirir.
J.Bolay UNEC-də təhsil almaq istəyini daha öncə mübadilə proqramı çərçivəsində burada təhsil alan alman tələbələrin fikrinə əsasən seçdiyini bildirir: “Onlar UNEC haqqında çox müsbət fikirdədirlər. Eyni zamanda, Azərbaycanın çox gözəl ölkə olduğunu, insanlarının isə çox qonaqpərvər və istiqanlı olduqlarını bildirirdilər. Buna görə də təhsil üçün UNEC-i seçdim. UNEC-də təhsil almaqla yanaşı, həm də bir fotoqraf kimi Azərbaycanın füsünkar təbiətini, göz oxşayan tarixi abidələrini fotokamerasının yaddaşına köçürür.

Азербайджан глазами немецкого магистра UNEC
Магистры Зигенского университета Дженс Болай и Тим Детман, обратившиеся в рамках программы обмена для обучения в весенний семестр 2016/17 учебного года в UNEC в течение одного семестра, прибыли в Азербайджан 15 февраля. Они получают образование в Школе Бизнеса UNEC.
Дж.Болай также любитель фотограф. Со дня приезда в Азербайджан, немецкий фотограф, посетив Баку и прилегающие районы, сделанные фотоснимки постоянно размещает в своем фотоблоге.
Дж.Болай отметил, что выбрал UNEC в соответствии с мнениями немецких студентов, получивших образование в рамках программы: «У них очень положительное мнение о UNEC. Также он, отметил, что Азербайджан очень красивая страна, а люди очень гостеприимные и приветливые. Поэтому я выбрал UNEC». Наряду с обучением в UNEC он как фотограф снимает на фотокамеру картину живописной природы Азербайджана, прекрасные исторические памятники.
Представляем фотоснимки, сделанные немецким магистром UNEC:
Об UNEC:
UNEC является брендом Азербайджанского государственного экономического университета. 21 января 2016 года Государственным комитетом по стандартизации, метрологии и патенту зарегистрирован и запатентован бренд UNEC.