Azərbaycan UNEC-in alman magistrinin gözü ilə
UNEC Almaniyanın Siegen Universiteti ilə bir çox uğurlu layihələr, o cümlədən tələbə mübadiləsi həyata keçirir.
2016/17-ci tədris ilinin yaz semestrində mübadilə proqramı çərçivəsində UNEC-də bir semestr təhsil almaq üçün müraciət edən Siegen Universitetinin magistriləri Jens Bolay və Tim Dettmann Azərbaycana fevralın 15-də gəliblər. Onlar UNEC Biznes Məktəbində təhsil alırlar.
J.Bolay həm də həvəskar fotoqrafdır. Azərbaycana gəldiyi gündən Bakıda və ətraf rayonlarda səfərdə olan alman magistr çəkdiyi fotoları mütəmadi olaraq öz fotobloqunda da yerləşdirir.
J.Bolay UNEC-də təhsil almaq istəyini daha öncə mübadilə proqramı çərçivəsində burada təhsil alan alman tələbələrin fikrinə əsasən seçdiyini bildirir: “Onlar UNEC haqqında çox müsbət fikirdədirlər. Eyni zamanda, Azərbaycanın çox gözəl ölkə olduğunu, insanlarının isə çox qonaqpərvər və istiqanlı olduqlarını bildirirdilər. Buna görə də təhsil üçün UNEC-i seçdim. UNEC-də təhsil almaqla yanaşı, həm də bir fotoqraf kimi Azərbaycanın füsünkar təbiətini, göz oxşayan tarixi abidələrini fotokamerasının yaddaşına köçürür.

13 APRIL 2017 | VIEWS:
UNEC implements a series of successful projects, including student exchange with the University of Siegen of Germany.
The graduate students of the Siegen University Jens Bolay and Tim Dettmann who applied for the exchange program of UNEC for the spring term of 2016/2017 academic year came to Azerbaijan on February 15. They study in UNEC Business School.
J.Bolay is an amateur photographer, too. The German student places photos regularly shot in Baku and the regions from the day of his arrival to Azerbaijan in his photo blog.
J.Bolay explained his desire to study at UNEC was based from the thoughts of German students who studied here before. They are of positive opinion about UNEC. At the same time, they note that Azerbaijan is a very beautiful country; people are very hospitable and affectionate. That’s why I choose UNEC to study. Besides his studies at UNEC, he transfers fascinating nature of Azerbaijan, eye- catching historical monuments to the memory of his camera.