2016-2017-ci tədris ili üçün “Mevlana Mübadilə Proqramı”na sənəd qəbulu elan edir
Türkiyə Respublikasının Ali Təhsil Nazirliyi (Yüksək Öğretim Kurumu – YÖK) tərəfindən həyata keçirilən “Mevlana Mübadilə Proqramı”na sənəd qəbulu elan edir.
Proqram çərçivəsində 2016/2017-ci tədris ili üçün tələbə, magistrant və doktorantların mübadiləsi həyata keçiriləcəkdir. Tələbə, magistrant və doktorantlar bir və ya iki semestr ərzində Türkiyənin müvafiq universitetlərində təhsil ala bilərlər.
Mübadilə ilə bağlı bütün xərclər YÖK təqaüdü hesabına ödəniləcəkdir. Proqramda UNEC-in bütün fakultələrində təhsil alan tələbə, magistrant və doktorantlar iştirak edə bilərlər.
1. I, II, III kursda təhsil alan tələbələr üçün – minimum orta qiymət 75 (100 ballıq qiymətləndirmə sistemində);
2. Magistrant və doktorantlar üçün – minimum orta qiymət 80 (100 ballıq qiymətləndirmə sistemində);
3. İngilis dilində təhsil almaq istəyənlər üçün sertifikat (IELTS/TOEFL).
Proqramda iştirak etmək istəyənlər tələb olunan sənədləri 19 fevral 2016-cı il tarixinə qədər UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr departamentinə təqdim etməlidirlər.
3. İngilis və ya türk dili biliyini təsdiq edən sənəd, arayış və ya seritifikat
4. CV
6. Tələbə bileti
Proqramla bağlı daha ətraflı məlumatı www.mevlana.yok.gov.tr  ünvanından və Beynəlxalq əlaqələr departamentindən əldə etmək mümkündür.

Объявляется прием документов на «Программу обмена Мевлана» за 2016-2017 учебный год
Объявляется прием документов на «Программу обмена Мевлана», осуществляемой Министерством высшего образования Республики Турции  (Yüksək Öğretim Kurumu – YÖK).
В рамках программы за 2016/2017 учебный год будет осуществлен обмен студентами, магистрантами и докторантами. Студенты, магистранты и докторанты могут получить образование в течение одного или двух семестров в соответствующих университетах Турции.
В связи с обменом все расходы будут оплачиваться за счет стипендии YÖK. В программе могут участвовать студенты, магистранты и докторанты всех факультетов UNEC.
• Для студентов, обучающихся на I, II, III курсах –минимальная средняя оценка 75 (по 100 бальной системе оценки );
• Для магистрантов и докторантов – минимальная средняя оценка 80(по 100 бальной системе оценки );
• Для желающих получить образование на английском языке сертификат (IELTS/TOEFL).
Желающие участвовать в программе должны представить требуемые документы в Департамент международных отношений UNEC до 19 февраля  2016 года.
1. Транскрипт по ступени образования (с указанием ОСМП)
2. Форма обращения для кандидатуры (Aday öğrenci başvuru formu)
3. Документ, справка или сертификат, подтверждающий знание английского или турецкого языка
6. Студенческий билет
7. фото 3×4 – 2 штуки
Более подробную информацию о программе можно получить по адресу www.mevlana.yok.gov.tr  и в Департаменте международных отношений.