Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin nəzdində D 02.051 dissertasiya şurasının növbəti iclası keçiriləcək
27 SENTYABR 2016
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin
nəzdində  D 02.051 dissertasiya şurasının növbəti iclasının
GÜNDƏLİYİ
1. Şamil Eldar oğlu Əzizov, 5310.01 – “Dünya iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə “İdxal-ixrac əmələliyyatlarına valyuta nəzarətinin təkmilləşdirilməsi problemləri” mövzusunda iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün dissertasiya işinin müdafiəsi.
Elmi rəhbər: i.e.d., prof.Ş.H.Hacıyev.
1. Lamiya Mavəddin qızı Hüseynova, 5308.01 – “Ümumi iqtisadiyyat” ixtisası üzrə “Xarici ticarət tənzimlənməsində gömrük orqanların fəaliyyətinin sosial-iqtisadi aspektləri” mövzusunda iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün dissertasiya işinin müdafiəsi.

Состоится очередное заседание Диссертационного совета D 02.051 при Азербайджанском государственном экономическом университете
27 СЕНТЯБРЯ 2016
очередного заседания Диссертационного совета D 02.051 при Азербайджанском государственном экономическом университете
• Шамиль Эльдар оглы Азизов – защита диссертационной работы для получения ученой степени доктора философии по экономике на тему «Проблемы совершенствования валютного контроля импортно-экспортных операций» по специальности 5310.01 — «Мировая экономика» Научный руководитель: д.э.н., проф. Ш.Г.Гаджиев
• Ламия Маведдин кызы Гусейнова – защита диссертационной работы для получения ученой степени доктора философии по экономике на тему «Социально-экономические аспекты деятельности таможенных органов в регулировании внешней торговли» по специальности 5308.01 — «Общая экономика». Научный руководитель: д.э.н., проф. А.И.Байрамов