“Mevlana Mübadilə Proqramı”na 2017/2018-ci tədris ili üçün sənəd qəbulu elan edilir
Türkiyə Respublikasının Ali Təhsil Nazirliyi (Yüksək Öğretim Kurumu – YÖK) tərəfindən həyata keçirilən “Mevlana Mübadilə Proqramı”na 2017/2018-ci tədris ili üçün sənəd qəbulu elan edilib.
“Mevlana Mübadilə Proqramı” UNEC-in professor-müəllim heyəti üçün Türkiyənin müvafiq universitetlərində təcrübə keçmək imkanı təqdim edir. 14-30 gün müddətində həyata keçirilən mübadilə zamanı heyət üzvlərinin Türkiyə universitetlərində tədris prosesində iştirak etməsi, mühazirələr oxuması, müasir tədris metodları ilə tanış olması, elmi konfranslarda iştirak etməsi, geniş kitabxana fondundan yararlanması və birgə elmi tədqiqatlar aparması nəzərdə tutulub.
Mübadilə ilə bağlı xərclər YÖK təqaüdü hesabına ödəniləcək. Proqramda UNEC-in bütün kafedralarının professor və müəllimləri iştirak edə bilərlər.
3. Niyyət məktubu (türk və ya ingilis dilində)
4. Çap olunan elmi əsərlərin siyahısı (türk və ya ingilis dilində)
6. 3×4 şəkil – 2 ədəd
Proqramda iştirak etmək istəyən müəllimlər tələb olunan sənədləri 21 fevral 2017-ci il tarixinə qədər Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinə təqdim etməlidirlər.
Qeyd edək ki, namizədlər müvafiq müraciət formasında yalnız 2 universiteti qeyd etməlidir.
Proqramla bağlı ətraflı məlumatı www.mevlana.yok.gov.tr ünvanından və Beynəlxalq əlaqələr departamentindən əldə etmək mümkündür.

Объявляется прием документов на «Программу обмена Мевлана» за 2017/2018 учебный год
Объявляется прием документов на «Программу обмена Мевлана», осуществляемой Министерством высшего образования Турецкой Республики  (Yüksək Öğretim Kurumu – YÖK) на  2017/2018 учебный год.
«Программа обмена Мевлана» представляет возможность профессорско-преподавательскому составу  UNEC для получения опыта в соответствующих университетах Турции. Во время обмена, осуществляемого в течение 14-30 дней, для членов состава  предусматривается участие в учебном процессе, чтение лекций, ознакомление с современными учебными методами, участие в научных конференциях, использование фонда библиотеки и проведение совместных научных исследований.
В связи с обменом все расходы  будут возмещены за счет стипендии YÖK. В программе могут принять участие профессора и преподаватели всех кафедр UNEC.
1. Форма обращения для кандидата (Öğretim elemanı bilgi formu)
2. Подробная информация о кандидате (portfolio или özgeçmiş)
3. Письмо намерения (на турецком или английском языке)
4. Список опубликованных научных работ (на турецком или английском языке)
6. Фото 3×4 – 2 штуки
Преподаватели, желающие принять участие в программе,  должны представить требуемые документы в Департамент международных отношений UNEC не позднее 21 февраля 2017 года.
Отметим, что кандидаты в соответствующей форме обращения должны отметить лишь 2 университета.
Подробную информацию о программе можно получить по www.mevlana.yok.gov.tr и в Департаменте международных отношений.