UNEC-də “Heydər Əliyev və Azərbaycan ali iqtisad təhsili” mövzusunda respublika elmi-praktiki konfransı keçiriləcək
15 MART 2018
Mayın 3-də UNEC-də Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunan “Heydər Əliyev və Azərbaycan ali iqtisad təhsili” mövzusunda respublika elmi-praktiki konfransı keçiriləcək.
Professor-müəllim heyəti, mütəxəssis, doktorant və gənc tədqiqatçıları konfransın işində iştirak etməyə dəvət edirik.
Konfransın mövzuları:
1. Elm, təhsil və innovasiya formatına keçid problemləri.
2. Ali təhsil sistemində islahatlar və problemlər.
3. Ali təhsil sistemində innovasiya və sahibkarlıq fəaliyyəti.
4. Ali təhsil sistemində beynəlxalq təcrübə və meyllər.
5. Ali təhsil sistemində tədrisin keyfiyyəti və əhatəliliyi problemləri.
6. Ali təhsil sistemi: qlobal meyllər və perspektivlər.
7. Ali təhsil sistemində iqtisad elmi: yeni çağırışlar və perspektivlər.
8. Ali təhsil sisteminin iqtisadiyyatı və maliyyələşdirilməsi problemləri.
Məqalələrin tərtibinə aşağıdakı tələblər qoyulur:
1. Məqalələrdə müəllifin adı, atasının adı və soyadı, elmi dərəcəsi, vəzifəsi, iş yeri, elektron ünvanı və əlaqə nömrəsi bildirilməlidir.
2. Müəllifin adından sonra ortada iri qara şriftlərlə məqalənin adı göstərilməlidir.
3. Məqalənin adından sonra hər üç dildə (azərbaycan, ingilis, rus) dillərində açar sözlər yazılmalıdır.
4. Məqalələrin həçmi 3 səhifədən (A4) çox olmamalıdır. Məqalələr 12 ölçudə, 1.5 intervalla, Times New Roman şrifti ilə yazılmalı, kənarlardan (soldan 25mm, sağdan 10mm, yuxarıdan 20mm, aşağıdan 20mm) boşluq buraxılmalıdır.
5. Müsabiqəyə təqdim olunacaq məqalələr azərbaycan, rus və ingilis dillərində yazıla bilər. İstinad olunan ədəbiyyatın nömrəsi və səhifəsi mətnin içində göstərilməlidir (məsələn; 1, səh.15).
6. Məqalələrdə yenilik, səmərəlilik və faydalılıq nəzərə çarpmalıdır.
7. Məqalələr Elm Komitəsi tərəfindən qiymətləndirilərək seçiləcəkdir. Qoyulan tələblərə cavab verməyən məqalələr qəbul olunmayacaqdır.
8. Məqalələrin qəbulu üçün son tarix: 02 aprel 2018-ci ildir. Məqalələr Məqalələr doldurulmuş anket forması ilə birlikdə [email protected] elektron ünvanına və çap variantında UNEC-in əsas binası, “Elm” şöbəsinə (otaq 128) təqdim olunmalıdır.

В UNEC республиканская научно-практическая конференция на тему «Гейдар Алиев и высшее экономическое образование Азербайджана»
15 МАРТА 2018
3 мая в UNEC состоится республиканская научно-практическая конференция на тему «Гейдар Алиев и высшее экономическое образование Азербайджана», посвященное 95-летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.
Приглашаем принять участие в работе конференции профессорско-преподавательский состав, специалистов, докторантов и молодых исследователей.
Темы конференции:
• Проблемы перехода к формату науки, образования и инновации.
• Реформа и проблемы в системе высшего образования.
• Инновационнаяипредпринимательскаядеятельностьвсистемевысшегообразования.
• Международный опыт и критерии в системе высшего образования.
• Проблемы качества и масштабности в системе высшего образования.
• Система высшего образования: глобальные критерии и перспективы.
• Экономическая наука в системе высшего образования: новые призывы и перспективы.
• Проблемыэкономикиифинансированиявсистемевысшегообразования.
*Требования, предъявляемые к составлению статьи:
• В статье должны быть указаны имя, отчество и фамилия, ученая степень, должность, место работы, электронный адрес и контактный номер  автора.
• После инициалов автора в середине крупным черным шрифтом должно быть указано название статьи.
• После названия статьи на трех языках (азербайджанский, английский, русский) следует написать ключевые слова.
• Объем статьи не должен превышать 3-х страниц (A4). Статья должна быть написана шрифтом  TimesNewRoman, размер шрифта 12, междустрочный интервал 1.5, с отступами  (слева 25 мм, справа 10 мм, сверху 20 мм, снизу 20 мм).
• Статьи, представленные на конкурс, могут быть написаны на азербайджанском, русском и английском языках. Номер и страница ссылок должны быть указаны внутри содержания (например; 1, с. 15).
• Статья должна отличаться новизной, эффективностью и полезностью.
• Статьи будут оценены и избраны Научным комитетом.  Статьи, не отвечающие предъявленным требования, не будут приняты.
• Крайний срок приема статьи: 02 апреля  2018 год. Статьи вместе с заполненной формой анкеты должны быть направлены на электронный адрес  [email protected]  и представлены в напечатанном варианте в основной учебный корпус UNEC, в Научный отдел (комната 128-я).