Xüsusi iqtisadi zonaların idarəedilməsi və inkişafı ilə bağlı təlimlər keçiriləcək
Poster_təlimXüsusi iqtisadi zonaların (XİZ) nəhəng potensialını İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv ölkələrin sənayeləşmə, infrastrukturun inkişafı, məşğulluq, ticarət və iqtisadi artımın hərəkətverici qüvvələri kimi tanıyan BTBU-ECOSF Birgə Təlim Mərkəzi “Bir kəmər, Bir yol”un təşəbbüsü çərçivəsində xüsusi iqtisadi zonaların idarəedilməsi və inkişafı ilə bağlı 22-23 dekabr 2020-ci il tarixlərində iki günlük virtual təlimlər keçirəcək.
Təlimdə iştirak etmək istəyənlər 17 dekabr 2020-ci il tarixinədək http://ecosf.org/signup.aspx saytında qeydiyyatdan keçə bilərlər. Qeydiyyatdan keçdikdən sonra ZOOM linkinə giriş barədə məlumat veriləcək.
Qeyd: İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı Elm Fondu Pekin Texnologiya və Biznes Universiteti ilə birlikdə “Bir kəmər, bir yol” alyansının təşəbbüsü ilə elm, texnologiya və iqtisadi əməkdaşlıq çərçivəsində Pekin şəhərində birgə Tədris Mərkəzi (BTBU-ECOSF) qurub. Tədris Mərkəzinin əsas məqsədi insan resurslarına xidmət platforması yaratmaq və “Bir kəmər, Bir yol” alyansının təşəbbüsü ilə Çin müəssisələri və iştirakçı ölkələrin ümumi hədəflərini təbliğ etmək üçün sahələrarası və fənlərarası beynəlxalq təlim proqramları hazırlamaqdır.

Состоятся тренинги в связи с управлением и развитием особых экономических зон
Объединенный учебный центр BTBU-ECOSF, признающий огромный потенциал особых экономических зон (ОЭЗ) как движущую силу индустриализации, развития инфраструктуры, занятости, торговли и экономического роста стран-членов Организации экономического сотрудничества, в рамках инициативы «Один пояс, один путь» в связи с управлением и развитием особых экономических зон  22-23 декабря 2020 года проведет двухдневный виртуальный тренинг.
Желающие принять участие в тренинге могут зарегистрироваться на сайте http://ecosf.org/signup.aspx  до 17 декабря 2020 года.  После регистрации будет дана информации о входе в систему ZOOM.
Примечание: Научный фонд Организации экономического сотрудничества вместе с Пекинском университетом технологии и бизнеса по инициативе альянса «Один пояс, один путь» в рамках научного, технологического и экономического сотрудничества построили в городе Пекине совместный Учебный центр (BTBU-ECOSF).Основной целью Учебного центра является создание платформы обслуживания человеческих ресурсов и по инициативе альянса «Один пояс, один путь» для агитации общих целей китайских предприятий и стран-участниц разработать межотраслевые и междисциплинарные международные учебные программы.