UNEC dünya reytinqində 497 pillə irəliləyib
200-dən artıq ölkədə rəsmi qeydiyyatdan keçmiş 13 mindən çox ali təhsil müəssisəsinin təhlili nəticəsində müəyyən edilən reytinq sıralmasında UNEC ötən illə müqayisədə 497 pillə irəliləyərək dünyada 225-ci yerə yüksəlib.
uniRank-in regional reytinq göstəricisi olan “Asiyanın 200 ən yaxşı universiteti” sıralmasında isə UNEC 167 pillə irəliləyərk qitənin 27-ci ən yaxşı universiteti seçilib. Bu sıralamada UNEC Yaponiyanın (Osaka Universiteti, Waseda Universiteti), Çinin (Shenzen Universiteti, Pekin Normal Universiteti), Türkiyənin (Boğaziçi Universiteti, İstanbul Universiteti) və regionun bir sıra digər məşhur universitetlərini qabaqlayıb.
Adıçəkilən reytinqdə UNEC Azərbaycan birincisi olub.
Qeyd edək ki, 2005-ci ilin may ayından etibarən ildə iki dəfə nəşr olunan uniRank akkreditasiya olunan ali təhsil müəssisələrinin veb populyarlığı üzrə təhlilini ehtiva edən beynəlxalq ali təhsil direktoriyası və axtarış sistemidir. Reytinq dünya üzrə 13600 universitet və kolleci əhatə edir.
Reytinq 4 veb mənbədən alınan 5 müstəqil veb ölçmələrə əsaslanan alqoritm üzrə aparılır. uniRank-in ölçü komponentlərini Moz Domain Authority, Alexa Global Rank, SimilarWeb Global Rank, Majestic Reffering Domains və Majestic Trust Flow təşkil edir.

UNEC в мировом рейтинге поднялся на 497 ступеней
uniRank_UNEC_050220uniRank: 225-й в мире, 27-й в Азии, первый в Азербайджане университет – UNEC. Этот успех Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) завоевал в «Рейтинге университетов мира», обнародованном рейтинговой организацией uniRank в феврале 2020 года.
В ряду рейтинга, обнародованном в результате анализа свыше 13 тысяч высших учебных заведений, официально зарегистрированных свыше 200 странах мира, UNEC в сравнении с предыдущим годом поднялся на 225 место, опередив других на 497 ступеней.
В региональном рейтинге «200 лучших университетов Азии» рейтингового агентства UniRank, UNEC опередив другие вузы на 167 ступеней,  стал  27 лучшим университетом континента. В этом списке UNEC опередил  университеты Японии (Osaka Universiteti, Waseda), Китая  (Shenzen, Pekin Normal), Турции (Boğaziçi, İstanbul) и ряд известных университетов региона.
В указанном рейтинге UNEC стал первым в Азербайджане.
Отметим, что с мая 2005 года UniRank, который два раза в год издает рейтинговые отчеты, анализирует популярность высших учебных заведений, аккредитованных по всему миру, и является директорией и мотором поиска. Рейтинг включает 13 600 университетов и колледжей мира.