UNEC müəllimi Siegen Universitetində mühazirə keçib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat (ingilis dilli) kafedrasının müəllimi Fəxri Məmmədov və Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin 10 tələbəsi Alman Akademik Mübadilə Xidmətinin (DAAD) maliyyə dəstəyi ilə Almaniyanın Siegen Universitetində olub.
F.Məmmədov mübadilə proqramı çərçivəsində bir həftə UNEC və Siegen Universitetinin tələbələrinə “Maliyyə bazarları” mövzusunda mühazirə keçib.
Qeyd edək ki, noyabrın sonunda mübadilə proqramı çərçivəsində Siegen Universitetinin professoru Petra Muq (Petra Moog) və 11 alman tələbənin UNEC-ə səfəri gözlənilir. Petra Muq 1 həftə ərzində alman və yerli tələbələrə “Sahibkarliq” mövzusunda dərs keçəcək.

UNEC’s teacher lectured at the University of Siegen
A teaching staff of the Department International Economics (English) of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Fekhri Mammadov and 10 students of the International School of Economics visited the University of Siegen with financial support of German Academic Exchange Service (DAAD).
F.Mammadov conducted lectures to the students of the University of Siegen and UNEC on “Financial Markets” for a week within the exchange program.
Note that, the Siegen University Professor Petra Moog’s and 11 German students’ visit to UNEC is expected in the end of November within the exchange program. Petra Moog will conduct classes on “Entrepreneurship” to local and overseas students for a week.