UNEC müəllimi Siegen Universitetində mühazirə keçib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat (ingilis dilli) kafedrasının müəllimi Fəxri Məmmədov və Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin 10 tələbəsi Alman Akademik Mübadilə Xidmətinin (DAAD) maliyyə dəstəyi ilə Almaniyanın Siegen Universitetində olub.
F.Məmmədov mübadilə proqramı çərçivəsində bir həftə UNEC və Siegen Universitetinin tələbələrinə “Maliyyə bazarları” mövzusunda mühazirə keçib.
Qeyd edək ki, noyabrın sonunda mübadilə proqramı çərçivəsində Siegen Universitetinin professoru Petra Muq (Petra Moog) və 11 alman tələbənin UNEC-ə səfəri gözlənilir. Petra Muq 1 həftə ərzində alman və yerli tələbələrə “Sahibkarliq” mövzusunda dərs keçəcək.

Преподаватель UNEC провел лекцию в Зигенском университете
Преподаватель кафедры Международной экономики (английский язык) Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Фахри Мамедов  и 10 студентов Международной школы экономики при финансовой поддержке Германской академической службы обмена (DAAD) посетили Зигенский университет Германии.
Ф.Мамедов в рамках программы обмена в течение недели студентам Зигенского университета прочитал лекцию на тему «Финансовые рынки».
Следует отметить, что в конце ноября в рамках программы ожидается визит профессора Зигенского университета Петра Муг  (Petra Moog) и 11 студентов в UNEC. Петра Муг в течение недели для немецких и местных студентов проведет занятие на тему «Предпринимательство».