UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla görüşdə hər iki universitet arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub. UNEC-lə Rusiyanın Ali İqtisad Məktəbinin (AİM) ikili diplom proqramlarının həyata keçirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.
AİM-in nümayəndə heyəti UNEC-in professor-müəllim heyəti ilə də görüşüb. S.Roşin professor-müəllim heyətinə “Rusiya Ali İqtisad Məktəbində təhsilin idarəedilməsi innovasiyası” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. O, AİM-də aparılan son islahatlar və perspektivlərdən söz açıb.
Nümayəndə heyəti Rus İqtisad Məktəbində də olub. Fakültənin professor-müəllim heyəti və tələbələrlə görüşən qonaqlar buradakı tədrislə tanış olublar, imtahan prosesini yaxından izləyiblər.
Səfər çərçivəsində rusiyalı qonaqlar UNEC-in tədris və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru, dosent Anar Rzayev, elm və innovasiyalar üzrə prorektor, professor Sakit Yaqubovun rəhbərliyi ilə təşkil olunan dəyirmi masalarda iştirak ediblər. Görüşdə qonaqlara universitetin elektron idarəetmə sistemi, elektron sənəd dövriyyəsi və Differensial əmək haqqı sistemi barədə məlumat verilib. UNEC-in Avropanın və ABŞ-ın nüfuzlu universitetləri ilə bakalavr və magistr pilləsi üzrə ikili diplom proqramları, eləcə də gənc müəllimlərin təcrübəsinin təşkili, İdman və İstirahət Kompleksində yay və qış məktəbləri, UNEC Extern Mərkəzinin bazasında birgə onlayn kurslar, müəllim-tələbə mübadiləsi, birgə elmi laboratoriyaların qurulması, indeksli jurnallarda birgə məqalələrin çap olunması, UNEC doktorantlarının “Российсие постдоки” proqramında iştirak etmək imkanları haqqında müzakirələr aparılıb.
AİM-in nümayəndə heyəti Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində və UNEC-in Dərbənd filialına da səfər ediblər.

Делегация Российской высшей школы экономики побывала в UNEC
На встрече с ректором UNEC, профессором Адалатом Мурадовым обсуждались возможности сотрудничества между обоими университетами. Состоялся обмен мнениями в направлении осуществления программ двойного диплома между UNEC и Российской высшей школой экономики (ВШЭ).
Делегация ВШЭ встретилась с профессорско-преподавательским составом UNEC. С.Рощин выступил с презентацией перед профессорско-преподавательским составом на тему «Инновация управления образования в Российской высшей школе экономики». Он рассказал о последних реформах, осуществляемых в ВШЭ,  и перспективах.
Делегация побывала также в Русской экономической школе. Гости, встретившиеся с профессорско-преподавательским составом и студентами факультета, ознакомились с проводимым здесь обучением, близко наблюдали за экзаменационным процессом.
В рамках визита российские гости приняли участие в круглых столах, организованных под руководством проректора по учебной и образовательной технологии UNEC, доцента Анара Рзаева,  проректора по науке и инновациям, профессора Сакита Ягубова. На встрече гостям была дана информация об электронной системе управления университета, электронном документообороте, системе Дифференциальной заработной платы. Состоялись обсуждения по вопросам программ двойного диплома ступени бакалавра и магистратуры UNEC с престижными университетами Европы и США, а также организации практики молодых преподавателей, летней и зимней школ в Спортивном комплексе отдыха, совместных онлайн курсов на базе Центра Extern UNEC, обмена преподавателями и студентами, создания совместных научных лабораторий, публикации совместных статей в индексационных журналах, возможности участия докторантов  UNEC в программе “Российские постдоки”.