İqtisad elmləri doktoru, professordur.
16.01.2008 – Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti Qərarına əsasən Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti Aparatının iqtisadiyyat və maliyyə-kredit siyasəti şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin edilib.
2017-ci ilə kimi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Statistika və ekonometrika” kafedrasının professoru;
2017-ci ildən 29.09.2021-ci il tarixə kimi UNEC-in “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının professoru olub.
2020-ci ildən “Riyaziyyat və statistika” kafedrasının professorudur.
Dövlət qulluqçularının təltif edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına görə 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə təltif olunub.

16.01.2008 – в соответствии с решением Кабинета министров Азербайджанской Республики назначен на должность директора отдела экономики и финансово-кредитной политики Аппарата кабинета министров Азербайджанской Республики.
До 2017 года работал на должности профессора кафедры «Статистика и эконометрика» Азербайджанского государственного экономического университета.
С 2017 года работает на должности профессора кафедры «Экономика» (русский язык) UNEC.
В соответствии с распоряжением Президента Азербайджанской Республики о награждении государственных служащих награжден орденом 3-ей степени «За заслуги Родине».