42 saylı məktəbin şagirdləri UNEC-də olublar
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Maliyyə və audit” kafedrasının dosenti Flora Kaşıyevanın təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə Nəsimi rayonu İlqar Əbdilhəsənov adına 42 saylı məktəbin 11-ci sinif şagirdləri “UNEC-də 1 gün” layihəsində iştirak ediblər.
Abituriyentlər ilk öncə oxuduqları məktəbin adını daşıyan UNEC-in şəhid məzunu İlqar Əbdilhəsənovun xatirəsinin əbədiləşdirildiyi Memorial Abidənin önünə gül dəstələri düzərək, şəhidlərin əziz xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər.
Sonra “Maliyyə və audit” kafedranın müdiri professor Əvəz Ələkbərov, Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekanı dosent Hafis Hacıyev, Ekstern Mərkəzin mütəxəssisi Aytac İbrahimova, İctimaiyyətlə Əlaqələr şöbəsinin əməkdaşı Səmayə Şirinova abituriyentlərə universitet haqqında məlumat veriblər.
Onlara universitetin fakültələri, ixtisaslar, əyani və qiyabi təhsil, filiallar, UNEC-də tətbiq edilən təhsilin idarəetmə sistemi, tədris prosesinin və imtahanların təşkili, xüsusi təqaüd imkanları, mübadilə, ikili diplom, UDİD və MİNOR proqramları, “Bir pəncərə” xidməti, Kitabxana-İnformasiya Mərkəzi, tələbə təşkilatları, Yaradıcılıq Mərkəzi, İdman klubu və s. haqqında danışıblar.
Abituriyentlər UNEC-in Ekstern Mərkəzi, 24/7 kitabxanası, oxu zalı, Bloomberg laboratoriyası, auditoriyalarla tanış olublar.

Учащиеся школы №42 посетили UNEC
По инициативе и организационной поддержке доцента кафедры «Финансы и аудит» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Флоры Кашиевой учащиеся 11 класса школы №42 имени Ильгара Абильгасанова Насиминского района приняли участие в проекте «1 день в UNEC».
Вначале абитуриенты возложили венки к Мемориальному памятнику, где увековечена память погибшего выпускника шехида UNEC Ильгара Абильгасанова, чьим именем названа школа, в которой они учатся, и минутой молчания почтили светлую память шехидов.
Затем заведующий кафедрой «Финансы и аудит» профессор Авез Алекберов, декан факультета Финансов и бухгалтерии доцент Хафиз Гаджиев, специалист Центра Ekstern Айтадж Ибрагимова, сотрудница отдела Связей с общественностью Самая Ширинова дали абитуриентам информацию об университете.
Они рассказали абитуриентам о факультетах, специальностях, очной и заочной форме обучения, филиалах университета, системе управления образованием, применяемой в  UNEC, организации учебного процесса и экзаменов, специальных стипендиальных возможностях, программах обмена, двойного диплома, ВУДД и MİNOR, службы «Одно окно», Библиотечно-информационном центре, студенческих организациях, Творческом центре, спортивном клубе и др.
Абитуриенты ознакомились с Центром Ekstern UNEC, библиотекой 24/7, читальным залом, лабораторией Bloomberg, аудиториями.