ADİU-da əlilliyi olan şəxslər üçün mərkəz yaradılır
Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi və Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin dəstəyi ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) əlilliyi olan şəxslər üçün mərkəz yaradılır.
Layihənin təqdimatında ADİU-nun professor-müəllim heyətinə bildirilib ki, mərkəzin məqsədi Avropa təcrübəsinin ölkə ali təhsil müəssisələrində tətbiq edilməsidir. Layihənin yerli tərəfdaşları Təhsil Nazirliyi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Xəzər Universiteti, Gəncə Dövlət Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti, Lənkəran Dövlət Universiteti, Əlil Təşkilatları İttifaqıdır. Avropa Tərəfdaşları isə İnsan hüquqları üzrə Avropa Məsləhət Şurası (Hollandiya), Lodz Universiteti (Polşa), Makedoniya Universiteti (Yunanıstan Respublikası), Karl Franzens Qraz Universitetidir (Avstriya).
Gözdən Əlillər Cəmiyyətinin vitse-prezidenti Bəybala İbadullayev mövzunun sosial əhəmiyyətindən, mövcud problemlərdən, imkanlardan söz açaraq, sözügedən mərkəzin vacibliyini vurğulayıb.

Center for Disabled People at ASUE
Foundation for Disabled People is being established at Azerbaijan State University of Economics with support of the Ministries of Education of the Republic of Azerbaijan and Labor and Social Protection of Population.
During the presentation Professor and teaching staff was informed that the Project aims to apply the European experience in the Higher Educational Institutions of our country. Local partners of the Project are the Ministry of Education, Ministry of Labor and Social Protection of Population, Azerbaijan State University of Economics, Khazar University, Ganja State University, Sumgayit State University, Lenkeran State University and Union of Disabled People’s Organizations. The European partners are European Advisory Council on Human Rights (Holland), Lodz University (Poland), University of Macedonia (Republic of Greece) and Karl Franzens Graz University (Austria).
Speaking about the social significance of the topic, existing problems Vice- president of the Society for Visually Impaired People Beybala Ibadullayev emphasized the importance of the center.