UNEC-də gələcəyin tədqiqi təlimləri başa çatıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC), Minilliyin Layihəsi və Azərbaycan Futuroloqlar Cəmiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Azərbaycan Forsayt” (Azerbaijan Foresight) kursları başa çatıb. Kurslarda UNEC-in tələbə və magistrantları iştirak edib. 48 saatlıq interaktiv təlimləri uğurla bitirən məzunlara sertifikatlar təqdim edilib.
Gələcəyin tədqiqi və proqnozlaşdırılması məsələlərini əhatə edən kurslar Azərbaycan, ABŞ, İngiltərə, Kanada, İtaliya, Meksika, Venesuela, Yaponiya və digər ölkələrin ekspertləri tərəfindən aparılıb. Dərslər həftədə 1 dəfə (cümə günləri, saat 18:00) olmaqla ingilis dilində on-line (video-konfrans) formatda həyata keçirilib.

В UNEC завершились тренинги исследования будущего
Завершились курсы “Азербайджанский Форсайт” (Azerbaijan Foresight), при совместной организации UNEC, Проекта тысячелетия и Азербайджанского общества футурологов. На курсах приняли участие студенты и магистранты UNEC. Успешно окончившим 48 –часовые интерактивные тренинги выпускникам были вручены сертификаты.
Курсы, которые охватывали вопросы исследования и прогнозирования будущего, вели эксперты из Азербайджана, США, Англии, Канады, Италии, Венесуэлы, Японии и других стран.
Занятия проводились 1 раз в неделю (в пятницу, 18:00) в  onlayn  режиме (видеоконференция), на английском языке.