ADİU-da Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümünə həsr olunan silsilə tədbirlər davam edir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümünə həsr olunan silsilə tədbirlər davam edir.
Mayın 8-də Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsində “Azərbaycan müasir geoiqtisadi proseslər kontekstində” mövzusunda açıq mühazirə keçirilib. Fakültə dekanı Mənsur Bərxudarov geoiqtisadi proseslərdə iştirakçıların maraq və davranışlarının xarakteri haqqında elmi fikirlər irəli sürüb. Müasir geoiqtisadi proseslərin xüsusiyyətlərini nəzərə alaraq Azərbaycanın geoiqtisadi aktivliyini konkret faktlar və dəlillərlə əsaslandırıb. Bildirib ki, ölkənin iqtisadi inkişaf yolunun təməlində Ulu Öndər Heydər Əliyevin bizə miras qoyduğu model dayanır.
Açıq mühazirə diskusiya ilə davam edib.
Politologiya kafedrasında isə “Heydər Əliyev və Azərbaycanda dövlət quruluşu” mövzusunda konfrans keçirilib. Kafedra müdiri, professor Zahid Məmmədov tələbələrə Ulu Öndərin keçdiyi şərəfli həyat yolundan danışıb.
Tələbələrdən Vüqar Həziyev “Heydər Əliyev Azərbaycançılıq ideologiyasının banisidir”, Hicran Səfərova “Heydər Əliyev yeni inkişaf strategiyası böyük yolun davamı” və Ulduz Məmmədova “Heydər Əliyev Yolu və milli ideologiya modeli” mövzularında elmi məruzə ilə çıxış ediblər.
Biznes inzibatçılığı fakültəsində isə Ulu Öndərin xatirəsinə həsr olunan açıq dərs keçirilib. Tələbələrin məruzəsi dinlənildikdən sonra, Ümummilli Liderin həyat və fəaliyyətini əks etdirən film nümayiş etdirilib.

A series of Events devoted to the Great Leader Heydar Aliyev’s Birthday’s 92nd Anniversary at ASUE
A series of Events devoted to the Great Leader Heydar Aliyev’s Birthday’s 92nd Anniversary are going on at Azerbaijan State University of Economics (ASUE).
An open lecture on “Azerbaijan in the Context of the Contemporary Geo- economic Processes” was held at the School of International Economic Relations on May 8. Dean of the School Mansur Barkhudarov put forward scientific ideas about the nature of the behavior and the interest of the participants during the geo- economic processes. He substantiated Azerbaijan’s geo- economic activity with concrete facts and evidences taking into account the characteristics of the modern geo- economic processes. He pointed that, at the heart of the country’s economic growth model is based on the legacy of our National Leader Heydar Aliyev.
The open lecture was continued with discussions.
At the same time conference on “Heydar Aliyev and the Structure of the State in Azerbaijan” was held at the Department of “Political Science”. Head of the Department, Professor Zahid Mammadov spoke to the students about the Great Leader’s glorious life.
Scientific reports by the students Vugar Haziyev on “Heydar Aliyev is the Founder of Azerbaijan Ideology”, Hijran Safarova on “Heydar Aliyev and Continuation of the Road to the Development Strategy” and Ulduz Mammadova on “Heydar Aliyev’s Road and Model of National Ideology”.
Open class commemorated to the Great Leader was held at the School of Business Administration. After students’ reports were heard, a film reflecting the National Leader’s life and activity was demonstrated.