ADİU magistrı birinci yerə layiq görülüb
DSC_8106Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) “Mühasibat uçotu və audit” ixtisası üzrə magistrı Ülviyyə Məmmədova Sumqayıt Dövlət Universitetində keçirilən Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümünə həsr olunan Magistrların XV Respublika Elmi Konfransında I yerə layiq görülüb və diplomla təltif olunub.
U.Məmmədova konfransda “Müasir dövrdə gəlirlər və xərclərin uçotu, onların müəssisəsinin maliyyə fəaliyyətində rolu” mnövzusunda çıxış edib.
Qeyd: Konfransa respublikanın 13 ali təhsil müəssisəsindən və AMEA-nın institutlarından 680-dən çox məruzə materialları daxil olub

The Graduate Student of ASUE won I place
The graduate student of Azerbaijan State University of Economics in “Accounting and Audit” Ulviyya Mammadova was honored to the I place and awarded a diploma in the XV Republic- wide Scientific Conference of Graduate Students devoted to Azerbaijan People’s National Leader Heydar Aliyev’s Birthday’s 92nd Anniversary held in Sumgayit State University.
U.Mammadova made a report on “Accounting for Revenues and Costs in Modern Times and their Role in Financial Performance of the Institution” in the conference.
Note: More than 680 reports from 13 higher education institutions and the Institutes of the NASA were submitted for the conference.