ADİU-nun Ağsaqqallar Şurasının sədri seçilib
İclası giriş sözü ilə açan ADİU-nun rektoru, professor Ədalət Muradov universitetdə ağsaqqallara böyük ehtiyac olduğunu vurğulayaraq, “Mən Ağsaqqallar Şurası”nı rektorun məşvərətçi orqanı kimi görürəm” deyə, bildirib.
Sonra Ağsaqqallar Şurasının sədr və müavinlərinin seçilməsi məsələsi müzakirə olunub. Səsvermə zamanı Qeyri-ərzaq malları əmtəəşünaslığı və ekspertizası kafedrasının müdiri, professor Əli Həsənov şuranın sədri seçilib. Beynəlxalq ticarət və gömrük işi kafedrasının müdiri, professor Arif Şəkərəliyev və Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər kafedrasının dosenti Həsən İsrafılov Ağsaqqallar Şurasının sədr müavini seçiliblər.
Sədr və müavinlər iki il müddətinə seçilir.li töhfələr verən, tədris, elmi, inzibati və ictimai fəaliyyətdə böyük təcrübəyə malik, 65 və daha yuxarı yaşı olan 15 nüfuzlu əməkdaşdan ibarətdir.
Qeyd: ADİU-nun Ağsaqqallar Şurası 2014-cü il, iyunun 30-da yaradılıb. Şuranın yaradılmasında məqsəd ali təhsil ocağında fəaliyyət göstərən qocaman müəllimlərin pedaqoji, elmi, təlim-tərbiyə, inzibati iş təcrübəsini universitet rəhbərliyi, əməkdaşları və tələbələri ilə bölüşmək, ümumrespublika təhsil, elmi, humanitar proseslərində universitetin nüfuzunun artırılmasına dəstək göstərməkdir.

Избран председатель Совета старейшин АГЭУ
Открывая встречу с вступительным словом, ректор АГЭУ, проф.Адалят Мурадов подчеркнув, что университет испытывает большую потребность в старейшинах, заявил, что он видит Совет старейшин как консультативный орган ректора.
Затем были обсуждены вопросы избрания председателя Совета старейшин и его заместителя. Во время голосования председателем Совета был избран заведующий кафедрой Товароведение и экспертиза непродовольственных товаров, проф. Али Гасанов. Заведующий кафедрой Международная торговля и таможенное дело, проф.Ариф Шакералиев и доцент кафедры Международные экономические отношения Гасан Исрафилов были избраны заместителями председателя Совета старейшин. Председатель и его заместители избираются сроком на два года.
Совет состоит из 15 авторитетных сотрудников 65 и выше лет, внесших  существенный вклад в развитие университета, обладающих большим опытом в учебной, научной, административной и общественной деятельности.
Примечание: Совет старейшин АГЭУ был создан 30 июня 2014 года. Цель создания Совета-использовать педагогический, научный, учебно-воспитательный, административный опыт старейших преподавателей, работающих в ВУЗе в работе руководства университета, сотрудников и студентов,  повышении престижа университета в общереспубликанских образовательных, научных, гуманитарных процессах.