ADİU tələbələri “Təhsil alan Gənc Qənnadıçıların Respublika Festivalı”nda iştirak ediblər
Şəkidə keçiriləcək II Beynəlxalq Ənənəvi Şirniyyat festivalına hazırlıq ərəfəsində I Avropa Oyunlarına həsr edilən “Təhsil alan Gənc Qənnadıçıların Respublika Festivalı” keçirilib.
Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi Milli Kulinariya Mərkəzi, Azərbaycan Milli Kulinariya Assosiasiyası (AMKA), Təhsil Nazirliyi və 12 saylı Bakı peşə liseyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən festivalda 10-dək ali və peşə məktəbi iştirak edib.
Tədbirdə tələbələrin bişirdiyi şirniyyat və tortlar nümayiş olunub. Festival I Avropa Oyunlarına həsr olunduğundan, şirniyyatların əksəriyyətinin üzərinə ayrı-ayrı oyun növlərini əks etdirən təsvirlər vurulub.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) Texnologiya və dizayn fakültəsinin III kurs tələbələri və Qida məhsullarının texnologiyası kafedrasının müdiri Gülnisə Abbasbəyli ilə Fəxriyyə Zeynalova iştirak ediblər.

ASUE Students participate in the “Republic Festival of Young Confectioners”
“Young Confectioners’ Republic Festival” dedicated to the I European Game has been organized in Shaki on the eve of the II International Traditional Festival of Sweets. About 10 higher and specialized schools participated at the festival organized by the Ministry of Culture and Tourism National Culinary Center, Azerbaijan National Cuisine Association, Ministry of Education and Baku specialized lyceum №12.
Sweeties and cakes prepared by the students were demonstrated during the event. Since the festival was dedicated to the I European Games, separate types of games were reflected on the sweets.
A third- year undergraduate students of the School of Technology and Design and the Head of the Department Technology of Food Stuff Gulnisa Abbasbayli and Fakhriyya Zeynalova took part at the festival.