AzTU-nun rektoru UNEC-də distant tədris prosesi ilə tanış olub
Azərbaycan Texniki Universitetinin rektoru, professor Vilayət Vəliyev UNEC-də tədris olunan distant dərslərin təşkili prosesi ilə tanış olub.
UNEC Eksterndə tədris olunan distant dərsləri yaxından izləmək üçün universitetdə olan rektor Vilayət Vəliyev öncə tibbi profilaktik müayinədən keçirilib. Sonra UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov həmkarı ilə birlikdə distant dərsləri izləyiblər.
Rektor Ədalət Muradov bildirib ki, dünyanın aparıcı universitetlərinin təcrübəsi əsasında hazırlanan və regionda alternativi olmayan UNEC Ekstern ən müasir texniki avadanlıqlarla təchiz olunub. 6 tədris studiyası (auditoriya), 12 inzibati və 1 müzakirə otağından ibarət mərkəz 14 nəfərlik heyətlə 20 minədək tələbəyə təhsil vermək imkanına malikdir. Burada müəllim və tələbələrin rahatlığı, eləcə də  keyfiyyətli  tədris prosesinin aparılması  üçün bütün şərait yaradılıb. Tələbələr istənilən məkandan mobil telefonla internetə qoşularaq dərsləri asanlıqla dinləyə və sual verə bilərlər, dərsdə onlayn iştirak edə bilməyən tələbələr isə həmin dərsi videoarxivdən də izləmək imkanına malikdirlər.
Vilayət Vəliyev UNEC-də tətbiq olunan distant tədrisi yüksək qiymətləndirib. Görüşdə Azərbaycan Texniki Universitetində distant tədrisdə UNEC təcrübəsinin tətbiqi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Ректор АзТУ ознакомился с процессом дистанционного обучения в UNEC
Ректор Азербайджанского технического университета, профессор Вилаят Велиев ознакомился с процессом организации дистанционных занятий в  UNEC.
Для наблюдения за дистанционными занятиями, организованными в UNEC Ekstern, ректор Вилаят Велиев побывав в университете, вначале прошел медико-профилактическое обследование. Затем ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов вместе с коллегой наблюдали за дистанционными занятиями.
Ректор Адалат Мурадов отметил, что UNEC Ekstern, созданный на основе опыта ведущих университетов мира и не имеющий альтернативы в регионе, оснащен самым современным техническим оборудованием. Центр, состоящий из 6 учебных студий (аудиторий), 12 административных и 1 комнаты для обсуждений, в составе 14 человек, имеет возможность дать образование 20 тысячам студентов.  Здесь созданы все условия для удобства преподавателей и студентов, а также проведения качественного учебного процесса. Студенты с любого мета по телефону могут подключиться к интернету, послушать уроки и задавать вопросы, а студенты, не сумевшие принять участие в занятиях по онлайну, имеют возможность посмотреть эти уроки из видеоархива.
Вилаят Велиев высоко оценил применяемое в UNEC дистанционное обучение.  На встрече состоялся обмен мнениями по вопросу применения опыта UNEC в Азербайджанском техническом университете.