AzTU-nun rektoru UNEC-də distant tədris prosesi ilə tanış olub
Azərbaycan Texniki Universitetinin rektoru, professor Vilayət Vəliyev UNEC-də tədris olunan distant dərslərin təşkili prosesi ilə tanış olub.
UNEC Eksterndə tədris olunan distant dərsləri yaxından izləmək üçün universitetdə olan rektor Vilayət Vəliyev öncə tibbi profilaktik müayinədən keçirilib. Sonra UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov həmkarı ilə birlikdə distant dərsləri izləyiblər.
Rektor Ədalət Muradov bildirib ki, dünyanın aparıcı universitetlərinin təcrübəsi əsasında hazırlanan və regionda alternativi olmayan UNEC Ekstern ən müasir texniki avadanlıqlarla təchiz olunub. 6 tədris studiyası (auditoriya), 12 inzibati və 1 müzakirə otağından ibarət mərkəz 14 nəfərlik heyətlə 20 minədək tələbəyə təhsil vermək imkanına malikdir. Burada müəllim və tələbələrin rahatlığı, eləcə də  keyfiyyətli  tədris prosesinin aparılması  üçün bütün şərait yaradılıb. Tələbələr istənilən məkandan mobil telefonla internetə qoşularaq dərsləri asanlıqla dinləyə və sual verə bilərlər, dərsdə onlayn iştirak edə bilməyən tələbələr isə həmin dərsi videoarxivdən də izləmək imkanına malikdirlər.
Vilayət Vəliyev UNEC-də tətbiq olunan distant tədrisi yüksək qiymətləndirib. Görüşdə Azərbaycan Texniki Universitetində distant tədrisdə UNEC təcrübəsinin tətbiqi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Rector of ATU gets acquainted with distance learning at UNEC
Rector of Azerbaijan Technical University, Professor Vilayat Valiyev familiarized himself with the process of organizing distance learning at UNEC.
Rector Vilayat Valiyev, who was at the university to closely follow the distant classes taught at UNEC Extern, had previously undergone a medical examination. Then, Adalat Muradov, rector of UNEC, accompanied his colleague to attend distant classes.
Rector Adalat Muradov said that UNEC Extern, which is based on the experience of the world’s leading universities and has no alternative in the region, is equipped with state-of-the-art equipment. The center, consisting of 6 teaching studios (lecture-hall), 12 administrative offices and one discussion room, can train up to 20,000 students with a staff of 14. It has all the conditions for the convenience of teachers and students, as well as for a quality learning process. Students can easily listen to questions and ask questions from any location by connecting to the Internet with a mobile phone, while students who are not able to attend the lesson online can also watch the lesson from the video archive.
Vilayat Valiyev appreciated the distance learning at UNEC. The sides exchanged views on the application of UNEC experience in distance learning at Azerbaijan Technical University. The sides exchanged views on the application of UNEC experience in distance learning at Azerbaijan Technical University.