Avropa Oyunlarının Əməliyyat Komitəsi tələbələrlə görüşüb
Fevralın 18-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində Bakı 2015 Avropa Oyunları Əməliyyat Komitəsinin nümayəndə heyəti tələbələrlə görüş keçirib. Tədbirdə ilk olaraq Avropa Oyunları haqqında geniş məlumat çatdırılıb. Hazırlıq ərəfəsində inşa edilən infrastrukturlara aid tanıtım çarxı tələbələrin marağına səbəb olub.
Sonra komitə nümayəndələri Avropa Oyunlarının keçiriləcəyi idmanobyektlərində test yarışları təşkili barədə danışıblar. Bildirilib ki, test yarışlarını Avropa Olimpiya Komitəsi və Avropa idmanfederasiyalarının nümayəndələri də izləyəcəklər. Komitə nümayəndələri tələbələri həmin test yarışlarında iştirak etməyə dəvət ediblər.

The European Games Operation Committee met with students
Baku 2015 European Games Operation Committee delegation met with the students of the Azerbaijan State University of Economics on February 18. First of all detailed information about the European Games has been delivered at the event. The promotion video about the infrastructures constructed during the preparation period was of great interest by the students.
Then the committee representatives spoke about the organization of test competitions in the sports venues of the European Games. It was noted that the test competitions will be followed by the representatives of the European Games Committee and European Sports Federations. Committee members invited the students to take part in the test contests.