Avropa Oyunlarının Əməliyyat Komitəsi tələbələrlə görüşüb
Fevralın 18-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində Bakı 2015 Avropa Oyunları Əməliyyat Komitəsinin nümayəndə heyəti tələbələrlə görüş keçirib. Tədbirdə ilk olaraq Avropa Oyunları haqqında geniş məlumat çatdırılıb. Hazırlıq ərəfəsində inşa edilən infrastrukturlara aid tanıtım çarxı tələbələrin marağına səbəb olub.
Sonra komitə nümayəndələri Avropa Oyunlarının keçiriləcəyi idmanobyektlərində test yarışları təşkili barədə danışıblar. Bildirilib ki, test yarışlarını Avropa Olimpiya Komitəsi və Avropa idmanfederasiyalarının nümayəndələri də izləyəcəklər. Komitə nümayəndələri tələbələri həmin test yarışlarında iştirak etməyə dəvət ediblər.

Представители Операционного комитета Европейских игр встретились со студентами
18 февраля в АГЭУ делегация Операционного комитета Европейских игр Баку 2015 провели встречу со студентами. На мероприятии, в начале, дали обширную информацию о Европейских играх. У студентов вызвал интерес видеоролик презентации про инфраструктуры, возводимые накануне подготовки к играм.
Затем представители Комитета рассказали про организацию тестовых соревнований на спортивных объектах, где будут проводиться Европейские игры. Было отмечено, что тестовые соревнования будут наблюдать и представители Европейского олимпийского комитета и Европейских спортивных федераций. Представители Комитета пригласили студентов принять участие на этих тестовых соревнованиях.