UNEC-də ümummilli lider Heydər Əliyevin anım günü qeyd olunub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) ümummilli lider Heydər Əliyevin anım günü münasibətilə tədbir keçirilib.
Tədbirdən öncə UNEC kollektivi Fəxri Xiyabanda ümummilli liderin məzarını ziyarət edərək, məzarı önünə gül dəstələri düzüblər.
Rəsmi tədbirin açılışında ulu öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
UNEC-in prorektoru dosent Şaiq Əsgərov xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin ölkənin dövlətçilik tarixində müstəsna xidmətlərindən söz açaraq, dünya şöhrətli siyasi xadimin hələ sağlığında canlı əfsanəyə çevrildiyini və şah əsəri olan müstəqil Azərbaycanı bütün dünyada layiqincə təmsil etdiyini bildirib. Ulu öndər Heydər Əliyevin öz biliyi, düşüncə qabiliyyəti, qətiyyəti, güclü iradəsi, liderlik bacarığı ilə dünya liderlərindən seçildiyini deyən prorektor, ulu öndər haqqında dünyanın tanınmış siyasətçilərinin söylədikləri dəyərli fikirləri səsləndirib.
YAP Səbail rayon təşkilatının “İstiqlaliyyət 6” ünvanı üzrə ərazi partiya təşkilatının sədri Hikmət Babayev ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycanın maraqlarını daim üstün tutmasından söz açaraq, ulu öndər Heydər Əliyevin siyasi irsinin gələcək nəsillərə ötürülməli olduğunu diqqətə çatdırıb.
Tədbirdə çıxış edən professor Məhəbbət Paşayeva, professor Vəkil Həsənov Heydər Əliyevin Azərbaycan dövlətçiliyi tarixində gördüyü misilsiz xidmətlərindən, zəngin həyat və idarəçilik təcrübəsindən, böyük xilaskarlıq missiyasından bəhs ediblər.

До начала мероприятия коллектив UNEC посетил могилу общенационального лидера в Фахри Хиябане и возложила цветы к могиле.
На открытии официального мероприятия почтили светлую память великого лидера Гейдара Алиева минутой молчания.
Проректор UNEC доцент Шаик Аскеров рассказал об исключительных заслугах общенационального лидера Гейдара Алиева в истории государственности страны и отметил, что всемирно известный политический деятель стал живой легендой при жизни и представил всему миру свой щедевр, независимый Азербайджан. Отметив, что великий лидер своими знаниями, мыслительными способностями, решимостью, твердой волей и лидерскими спосбностями отличался от мировых лидеров, проректор озвучил ценные высказывания известных политиков мира о великом лидере.
Председатель территориальной партийной организации Сабаильского районного объединения ПЕА по адресу «Истиглалият 6» Хикмет Бабаев отметил, что общенациональный лидер Гейдар Алиев всегда высоко ставил интересы Азербайджана, и подчеркнул, что политическое наследие Гейдара Алиева должно быть передано будущему поколению
Выступившие на мероприятии профессор Махаббат Пашаева и профессор Векил Гасанов рассказали о беспримерных заслугах Гейдара Алиева в истории азербайджанской государственности, его богатом жизненном и управленческом опыте, его великой спасательной миссии.
Затем участники посмотрели видеоролик, посвященный общенациональному лидеру Гейдару Алиеву.
Мероприятие закончилось стихотворением «Гейдар Алиев бессмертен, вечен!», которое озвучили студенты.